Стрес на мінімум: як подбати про ментальне здоров’я у наш час

  • На жаль, стрес став частиною сьогодення і може негативно впливати на наш психічний стан, якщо про нього вчасно не подбати. У статті даємо ефективні поради щодо зниження нервового напруження і зміцнення ментального здоров’я.

    M1reskvqvq7dmfXwnXXHmGv5OoLbAQrJqb33TqWqN_Fiv04kiiYciAlXUh3WJha-3PHi089dos-YBtANmvPp_1CBqrJyS9eXOOXEnd35DuMnSMbl8KUs2smLbK73tgN2U1RrCLmuJP6N

    Дбайте про своє благополуччя

    Займайтеся тим, що приносить задоволення, і зробіть турботу про себе невід’ємною частиною своєї рутини. Це можуть бути вправи, медитації, читання, прогулянки, спілкування з близькими — все, що заспокоює, дарує відчуття гармонії та душевного піднесення.

    Тренуйте усвідомленість

    Навчившись зосереджуватися на моменті, краще розуміти свої думки й почуття без осуду, ви зможете зменшити стрес і поліпшити здатність справлятися зі складними ситуаціями.

    Будьте вдячні

    Розвивайте почуття вдячності за різні моменти і не втрачайте можливості висловити цю подяку. Навмисно зосереджуючись на позитивних аспектах і висловлюючи вдячність, ви можете зменшити стрес і поліпшити своє загальне самопочуття.

    dPTCnWZLlai2Q0FDSLs0NUeGPNzjxUQsUbdP8gx639_v9vQMpsKssmH6nMgfxda2d7nTMt7ASp7a1RYVXhHYKbKEis6_Bxj91k3GZEwvx02VH-2gRx50CmGg-95pDJklqocqzl8s60tS

    Повноцінно харчуйтеся

    Раціон відіграє важливу роль у зниженні стресу. Збалансоване харчування може підвищити рівень енергії, поліпшити настрій, зміцнити імунну систему і зменшити напруження. Продукти, багаті на жирні кислоти омега-3, вітаміни групи B і магній, допомагають зменшити рівень стресу.

    Стежте за вітамінно-мінеральним балансом

    Не виняток, що під час стресу вашому організму бракує вітамінів і мікроелементів. Не все можна отримувати з їжею щодня. Проконсультуйтеся з фахівцем щодо дієтичних добавок. За посиланням https://eva.ua/ua/brnd-196045/ можна ознайомитися з американським брендом Thorne Research, який пропонує вітаміни, мікроелементи, амінокислоти та інші корисні речовини у зручних для вживання формах.

    Займайтеся фізичною активністю

    Регулярні фізичні вправи підтримують організм в тонусі і стимулюють вироблення ендорфінів, які діють як природні знеболювальні та покращують настрій. Також активність покращує сон, що зі свого боку знижує стрес. Будь-які рухливі заняття можуть допомогти впоратися з нервовим напруженням.

    Добре висипайтеся

    Переконайтеся, що ви достатньо та якісно спите. Це важливо для психічного здоров’я та управління стресом. Щоб поліпшити загальне самопочуття і зменшити симптоми тривоги й депресії, зробіть сон своїм пріоритетом і встановіть здорові звички сну: лягайте і прокидайтеся в один і той самий час, не використовуйте гаджети безпосередньо перед сном.

  • exdL6GCus-bFRt4uPFwgX0m-BfoD1fUxTeO7fsd2Wi4ta9l69lrV5ZcipjQM5Dh6Qh5ZCfR4VxNPtvK1hZ2x9Ta9DtGvxZFvdWEiCsNlRGttwte2TfIyBOl8bHrk1SwwjWrgb0HlgCAe

    Практикуйте діджитал-детокс

    Обмежте перегляд новин. Якщо пости з певних джерел викликають у вас відчуття тривоги і стресу, відпишіться від них. Регулярно влаштовуйте собі вихідні від соцмереж, а ще краще — від інтернету загалом. Гуляйте і дихайте свіжим повітрям, спілкуйтеся з друзями, тіште себе покупками тощо.

    Зосередьтеся на власному житті

    Сконцентруйтеся на речах, які можете контролювати. Немає жодного сенсу перейматися тим, на що ви не в змозі вплинути. Концентрація уваги на контрольованих елементах дає змогу ухвалювати правильні рішення, діяти цілеспрямовано, що сприяє особистому росту і досягненням. Ви краще справлятиметеся з труднощами й адаптуватиметеся до змін, якщо перестанете думати про незалежні від вас речі.

    Нічого не приймайте «близько до серця»

    Знайте, вчинки та думки інших людей — це їхнє відображення, а не ваше. Не дозволяйте їм впливати на вас. Це сприяє здоровішим стосункам, знижує стрес, дає змогу зосередитися на власних діях і реакціях, а не перейматися через зовнішні судження і конфлікти.

    _wSw06yqf0J5v71K7RygHeXSJ2jB-85I5jPlgmOfCU6XcuLqwhNXE5G_Zs_M37FGtCW84uDmFcaxeD-HhrPzKmW9LKXg83nqml1aaz2bnAMDChSzfPODEzNUesP8ruPe0zFG451rZg7N

    Встановіть межі у стосунках

    Навчіться повідомляти іншим про свої потреби та обмеження, розставляйте пріоритети у стосунках із людьми. Не робіть те, що не хочете. Не бійтеся відмовляти. Підтримання своїх особистих меж зменшує стрес, підтримує самоповагу, покращує соціальне життя і загальне самопочуття, допомагає керувати потребами та контролювати емоційне вигорання.

    Стрес — це неминуча частина сучасного життя, але ми не повинні давати йому змогу контролювати нас. Усвідомлене прийняття себе, правильне розставлення пріоритетів, піклування про себе, своє емоційне благополуччя і тіло допомагають значно зменшити стрес і поліпшити ментальне здоров’я. Спробуйте застосувати ці прості, але ефективні рекомендації — і ви побачите і відчуєте зміни. Бережіть себе.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!