Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську для студентів “Університету третього віку” провели лекцію про англійську мову.
“Зміни в мові стаються поступово. А у словники їх вносять вже потім. В англійській мові це також відбувалось, і дослідники все це тепер фіксують, вивчаючи давні книги і літописи. Однією з пам’яток, в яких є давньоанглійська мова, є, наприклад, поема “Беовульф”. Почитавши її, ви зрозумієте, наскільки іншою була мова. Втім, корені слів все одно прослідковуються”, – розповів Ігор Романишин, кандидат педагогічних наук і доцент ПНУ.
Давня англійська мова була різкішою за звучанням – на це вплинули германські племена. А м’якість, за словами доцента, прийшла пізніше.
“Англійська мова стала світовою через колоністичну політику Англії. Мову нав’язували населенню, у людей не було вибору – і вони вчили англійську. І на сьогодні це мова політики, економіки, науки, спорту”, – додав Ігор Романишин.
Також лектор пояснив, як дуже легко засвоїти прості англійські слова. Він порадив написати англійські назви побутових предметів на листках паперу, а потім наклеїти їх на ці предмети вдома. Таким чином лексика завжди буде перед очима.
Студенти Університету третього віку цікавились темою, задавали питання щодо історії та особливостей мови та слухали звучання давньоанглійської мови.