Жителі Болехівської громади висадили у місцевому лісництві 2 460 дерев у межах акції “Створюємо ліси разом”.
До ініціативи долучилися школярі, студенти і працівники релокованих підприємств, пише “Суспільне”.
Головний лісничий державного підприємства “Болехівське лісове господарство” Андрій Рак розповів, що на ділянці площею 0,8 га люди висадили саджанці дуба звичайного та дугласії.
“Це — дубово-грабова ділянка, ґрунти — вологі і родючі. І ці породи якраз підходять під такі умови. Дуб звичайний — наше автохтонне дерево. Ми також садимо дугласію із закритою кореневою системою. Це — рослинка в торфовій таблетці, вона живиться нею. Протягом року проходить акліматизацію і росте в природних умовах”, — розповідає Андрій Рак.
Посадити новий ліс прийшли п’ятеро вихованок гуртка “Юні охоронці природи”. Викладачка Надія Гончарук розповідає, що намагається щороку залучати дітей до висадження дерев.
“Багато дітей хотіли долучитися, навіть випускники гуртка, але сьогодні ми тут — з найменшими. Працюємо з Болехівським лісгоспом уже протягом трьох-чотирьох років. Навесні та восени допомагаємо їм садити ліс”, — говорить Надія Гончарук.
Одна з вихованок гуртка “Юні охоронці природи”, 10-річна Марічка Павлишин допомагає лісівникам висаджувати дерева вдруге. Вперше до акції дівчинка долучилися навесні. Вона ділиться: тоді їй так припав до душі процес, що вирішила брати участь у висадці дерев щосезону.
“Мені дуже подобається садити дерева. Щоб вони виросли і дарували нам щастя. Без дерев не буде життя”, — каже Марічка.
Ще одна учасниця акції “Створюємо ліси разом” — Олена. Жінка півтора місяця тому переїхала на Прикарпаття з Київської області. Зараз вона релокує підприємство, яке виготовляє шпалерні комплекси для саду. Поки є час і немає електропостачання, каже Олена, вирішила зайнятися корисною справою.
Перед тим, як долучитися до посадки лісу, прочитала все про кореневу системи тих саджанців, які висаджуватиме, а також про те, як правильно користуватися мечем Колосова.
“Якщо ми не будемо садити ліс, в нас буде пустеля. Під час війни — це мінімум, який ми можемо зробити. Тому що десь вороги спалюють і знищують наші ліси, а ми маємо їх відновлювати”, — каже Олена.
Впродовж 2022 року прикарпатські лісівники посадили 480 тисяч саджанців на площі 160 га.
Читайте також: У франківському парку висадили унікальні китайські дерева (фото)