Сьогодні, 30 серпня, в Апеляційному суді Івано-Франківська відбулося слухання скарги калуського кримінального авторитета Михайла Люри.
Нагадаємо, у Калуші працівники поліції та СБУ на гарячому затримали кримінального авторитета. Його спіймали просто на вулиці на вимаганні сімдесяти тисяч доларів США. 49-річний мешканець Калуша, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, займався вимаганням коштів у підприємців та фізичних осіб.
Погрожуючи насильством та розправою під надуманими приводами, він заволодівав коштами обох сторін конфлікту. Правоохоронці затримали зловмисника у центральній частині Калуша під час отримання ним десяти тисяч доларів. Саме на такі «транші щомісячної данини» зловмисник розбив суму у сімдесят тисяч доларів, яку вимагав у приватного підприємця.
19 серпня Івано-Франківський міський суд обрав йому запобіжний захід. Однак обвинувачений вирішив подати апеляційну скаргу на рішення суддів першої інстанції. Скаргу слухає колегія суддів Малєєв, Кукурудз та Васильєв.
Варто зазначити, що обвинуваченого до зали засідання не доставили. Натомість провели відеоконференцію з підозрюваним з камери у СІЗО. На засідання з’явилися прокурор Боровик та захисник Сулима. Побачивши журналістів в залі, підозрюваний сховався.
«Не хочу, щоб мене знімали. Можна провести засідання без мене?», – сказав він.
Суддя Малєєв зазначив, що це неможливо. Захисник Сулима у скарзі вказав, що під час слухання неґрунтовно ухвали рішення, а також що у суді не довели ризики щодо більш м’якшого запобіжного заходу. Він каже, що перед обранням запобіжного заходу варто було допитати свідків.
Крім того, адвокат стверджує, що обшук у місці проживання Люри відбувся у нічний час, о 2 ночі, без присутності власника та без відповідних документів. Зазначає, що внаслідок цього неповнолітня дитина отримала стрес. Адвокат просить призначити його підзахисному запобіжний захід у вигляді цілодобового тримання під вартою. У тому випадку, якщо таке рішення буде неможливе, то хоча б надати можливість внесення застави.
Прокурор Боровик розповів, що після затримання Люри до потерпілої телефонували представники підозрюваного і запитували, як вона тепер має жити на території області. Жінка переконує, що це були погрози.
«Ці особи не мають ніякого статусу у цій справі. Взагалі не відомо, хто телефонує. Але стверджують, що вони від Люри», – каже прокурор.
Щодо обшуку, то прокурор розповів, що проводили його невідкладно, щоб не були знищені речові докази. Обшуки були легалізовані. Результати підтвердили слова потерілої, адже були знайдені банківські картки з відповідними сумами.
«Потерпіла переживає за своє життя, адже їй погрожують. Також у мережі поширюють інформацію, що потерпіла – шахрайка. Це насильство над нею. Вихід під заставу означає, що ризики реалізуються», – додає прокурор.
Під час дебатів Сулима попросив задовільнити їхню скаргу. Сам Люра переконує, що його обмовляють, і він нічого не робив. Прокурор сказав, що ухвалу суддів першої інстанції варто залишити без змін. Колегія суддів відправилася до нарадчої кімнати, а опісля ухвалила – скаргу залишити без задоволення. Підозрюваний продовжить перебувати під вартою.