Протягом тижня журналісти «ГК» стажувалися в редакції американської газети.
Не заради кохання
Американці кажуть, що серце їхньої країни – в Нью-Йорку, голова – у Вашингтоні, а Вірджинія – штат для закоханих. «ГК» побував в останньому, але не в пошуках кохання, а заради надбання досвіду.
Стажування відбувалося в рамках програми партнерства в галузі медіа в Україні (UMPP), яка адмініструється представництвом Ради з міжнародних досліджень та обмінів IREX. Платформою стало видання «Daily Press», що в Ньюпорт Ньюз – місті з майже двома сотнями тисяч населення, розташоване біля Атлантичного океану, з гігантським суднобудівним заводом, а поруч – найбільша у світі військово-морська база. Цікаво, що Ньюпорт Ньюз жартома називають містом ботанів, адже саме тут у лабораторії Джефферсона, одній із 16 національних лабораторій Міненергетики США, проводять дослідження з ядерної фізики.
Протягом тижня івано-франківські журналісти брали участь у редакційних нарадах, дізнавалися про методи роботи колег-новинарів і розслідувачів, в яких було чого повчитися, адже після розслідувань репортерів «Daily Press» керівник місцевого аеропорту звільнився з роботи, кілька чиновників і навіть менеджер міста пішли у відставку. А фотографа видання торік визнали найкращим у всьому штаті. Також кореспонденти «ГК» відвідали сесію міської ради, де якраз готувалися прийняти бюджет. Навіть побували в окружному суді і, що найцікавіше, мали там інформативну розмову з привітним паном суддею, який потім ще й люб’язно провів екскурсію за лаштунками зали судових засідань – від архіву і аж до свого кабінету.
За покликом серця
Щоденна газета «Daily Press», перший випуск якої побачив світ у 1896 році, наразі належить до медіахолдингу, до якого також входять ще два видання: «Virginia Gazette» (найстаріша газета США, існує з 1736 року) і «Tidewater Review». Штат цих видань налічує майже дві сотні працівників.
Недільний тираж «Daily Press» становить близько 80 тисяч примірників, а в інші дні тижня – біля 50 тисяч. Протягом останніх 10 років тираж почав зменшуватися і, як прогнозує керівництво видання, ця тенденція й надалі прогресуватиме – інтернет витісняє.
Газета також має онлайн-версію і сторінки в соцмережах. Інтернет-версія «Daily Press» може похизуватися доволі втішною статистикою: щомісяця сайт отримує майже вісім мільйонів переглядів. Найпопулярнішими серед читачів є кримінальні новини і різноманітні фотогалереї, зокрема на краєзнавчу тематику. Багато і часто пишуть про військових, адже у місті розташовано чимало військових баз.
Як виявилося, професія журналіста в США не є високооплачуваною. Тому здебільшого у цій царині працюють за покликом серця. Скажімо, у «Daily Press» кореспондент-початківець отримує від 28 до 33 тисяч доларів США за рік. Більш досвідчені заробляють 40-45 тисяч. Редактори – від 50 до 60 тисяч.
Керівництво видання багато уваги приділяє підтримці командного духу. До прикладу, щоп’ятниці працівники влаштовують спільні посиденьки із бургерами, також раз на місяць святкують дні народження і кожного року проводять конкурс на найкращий костюм, зроблений із газет. Чи не найцікавішою традицією є великодня. Цього дня працівники «Daily Press» ховають по всій редакції яйця, а потім гуртом їх шукають.
Пощастило
Після закінчення робочого дня журналісти «ГК» знайомилися з особливостями американської культури і місцевої кухні, зокрема з величезними порціями, які подають у всіх без винятку закладах харчування, а воду американці ще змалечку п’ють лише з льодом. Кажуть, саме завдяки такому гарту вони рідко хворіють на застуду.
Й узагалі, кореспондентам «ГК» постійно щастило: в аеропортах обійшлося без черг, у Вашингтон потрапили у дивовижний період розквіту сакури, на яку з’їхалися глянути американці з різних куточків країни, а на узбережжі Атлантичного океану мали нагоду помилуватися викрутасами дельфінів. Цікаво, що кілька місцевих зізналися – за все життя не бачили жодного дельфіна, а українським гостям пощастило побачити їх у першу ж годину прогулянки пляжем.
Наталя МОСТОВА