У Болехівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, що на Івано-Франківщині, працівники закладу, місцеві жителі та вимушені переселенці виготовляють аптечки й плетуть маскувальні сітки для військових.
Про те, як триває виробництво, у репортажі “Суспільного”.
Учителька швейної справи комбінату Оксана Риндзак розповідає, упродовж 2014 року вже виготовляла аптечки.
У травні 2022 року відновила цю роботу. Матеріали Оксані передають волонтери зі Львівщини. За два місяці вона ще з однією швачкою виготовила 200 аптечок.
“Праця дуже допомагає виплескувати свою негативну енергію, злість. Також, коли ти розумієш, що допомагаєш і є долучений до війни — це додає впевненості, що все буде добре”, — ділиться Оксана Риндзак.
Працює з Оксаною Тетяна Солонина. Жінка розповідає, у березні переїхала на Івано-Франківщину з Харкова. Мала досвід у швейній справі, тож вирішила використати свої вміння для допомоги українським солдатам.
“Був час, коли ми кололи волоські горіхи для воїнів. Треба щось робити, треба чимось зайняти і руки, і голову, бо війна. Сидіти — негоже, як то кажуть, бо наші хлопці там стоять за нас. Треба їм допомагати, бо хочеться вже, щоб перемогли. І додому хочеться, щоб відновлювати місто, бо там розбомбили все”, — розповідає Тетяна Солонина.
Крім аптечок, від початку повномасштабної війни у Болехівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті плетуть маскувальні сітки.
До роботи долучаються працівники закладу та місцеві жителі. Щоденно вони виготовляють по дві маскувальні сітки, каже волонтерка Тетяна Юхней.
“До нас приїжджають волонтери, які перевозять ці сітки з допомогою хлопцям на передову. Ми консультуємося з ними: запитуємо розміри, який потрібен колір”, — розповідає Тетяна.