За вісім місяців 2021 року на дорогах Прикарпаття збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод.
З цією метою громадська організація «Д.О.М.48.24» разом із патрульною поліцією Прикарпаття організували дослідження, аби привернути увагу громадськості до безпеки на дорозі.
Сьогодні, 30 вересня, у Католицькому ліцеї відбувся форум на якому і обговорили питання безпечного водіння і найчастіші порушення правил руху що призводять до аварій, пише “Галицький кореспондент”.
Андрій Киричук, заступник начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківській області говорить, що дослідження проводила громадська організація, а поліція вже працювала превентивно, аби попередити ДТП.
«Ми не можемо говорити про якусь конкретну ділянку, що вона є більш чи менш аварійною, дорога загалом є небезпечна. Ми спостерігаємо, що загальна тенденція по кількості ДТП залишає бажати кращого, адже аварій стається все більше», – розповідає Киричук.
Він зауважує, що організацією руху в місті займається міська влада, а патрульна діє вже в тих встановлених межах. Коли на певній ділянці дороги змінюють рух, то мають бути встановленні відповідні знаки.
За словами Андрія Киричука, найбільш поширеними причинами ДТП є перевищення швидкості та неуважність учасників дорожнього руху.
«Про це потрібно постійно говорити, бо зростає кількість ДТП, та це не тільки на Прикарпатті, а й по Україні. У порівнянні з минулим роком збільшилась ДТП з потерпілими і загиблими, на жаль. За вісім місяців 2020 і за той же період 2021 можемо бачити , що у 2020 сталось 2100 пригод, а в 2021 – 2600 і загинула 71 людина», – акцентує патрульний.
Крістофер Лавері, сержант канадської поліцейської місії говорить, що вони приїхали на запрошення українських колег, за що вони дуже вдячні.
«Ми вже мали вчора зустріч із нашими українськими колегами, обговорили ситуацію в Україні і навели приклади в Канаді. Хочу зазначити, що українські патрульні досягли прогресу і рухаються правильним шляхом», – говорить Лавері.
За словами канадського правоохоронця, є безліч ідей, як посилити безпеку на дорогах.
«Це, перш за все, зміна інфраструктури: перебудування ділянок доріг, нанесення розмітки, виховання водіїв і високі штрафи. Що стосується Канади, то мушу сказати, що це дуже велика країна, та причини ДТП схожі. Канадійці використовують часто телефони, тому ми запровадили штрафи і проводимо виховання керманичів, щоб зменшити кількість аварій”, – ділиться досвідом Крістофер.
Наталія Вишневецька, голова громадської організації «Д.О.М.48.24» розповідає, що захід є підсумковим проєктом про безпеку, який тривав кілька місяців у Франківську.
«У проєкті ми ставили собі за мету взяти дві пілотні ділянки і спробувати на їх прикладі провести певні дії, які би покращили безпеку руху. Пріоритетними темами ми обрали декілька проблем, хоча насправді їх є багато. Зосередились на використанні ременів безпеки, тому що їх застосування у Франківську є одним з найнижчих в Україні», – каже Наталія.
Голова організації також акцентує на тому, що використання мобільного за кермом також є однією з найбільш поширених причин аварій. Часто водії, при складанні протоколу, не зізнаються про те, що використовували мобільний.
«Опрацьовували ми дві ділянки – район Європейської площі до вулиці Петлюри і у Лисці. Стосовно першої, то там багато моментів: навчальні заклади, торгові центри, є ділянка , де змінили рух і водії порушують, бачили це вчора на власні очі. Що ж стосується села Лисець, то там зношене дорожнє покриття, та і водії часто перевищують швидкість», – каже Наталія Вишневецька.
До теми: у Франківську п’яний водій на “Ауді” вчинив ДТП
На Коломийщині авто збило велосипедиста: водій із місця події втік