Теплообмінники для маслоцеху: що це і навіщо використовуються

  • Одним з етапів виробництва олії є екстрагування, в ході якого продукт за допомогою органічних розчинників витягується з макухи. Після нього макуха олійністю близько 1% потрапляє в чаний випарник (тостер). Для екстрагування на заводах встановлюють лінії екстракції, які є ланцюгом взаємопов’язаних пристроїв. Особливе місце у тому числі займають теплообмінні апарати, які допомагають ефективно управляти температурою продукту. У великому асортименті вони представлені в каталозі компанії «ТАН». Щоб дізнатися ціну обладнання та умови доставки по Україні, зателефонуйте за номерами у шапці сайту.

    Для чого потрібні теплообмінні апарати

    Під теплообмінним апаратом розуміють пристрій, призначений для передачі тепла від одного теплоносія до іншого. Як теплоносій виступають рідкі та газоподібні середовища, і пари різних речовин.

    Теплообмінні апарати встановлюють на заводах, які займаються рафінацією рослинної олії, у тому числі вінтеризацією, гідрогенізацією та дезодорацією. Вони допомагають:

    • ефективно керувати температурою;
    • зменшити витрати на енергоносії;
    • підвищити ефективність функціонування підприємства.

    У компанії «ТАН» можна купити теплообмінники, виготовлені за індивідуальним проектом. Їх розмір, форма та комплектація буде підібрано з урахуванням специфіки діяльності маслоцеху.

    Опис теплообмінного обладнання

    До складу обладнання входять два теплоносія. Той, що має більш високу температуру і ділиться теплом, називають первинним, а той, що має нижчу температуру і сприймає тепло — вторинним. Для обміну тепла потрібно, щоб теплоносія контактувала між собою або безпосередньо, або за допомогою твердої поверхні, яка їх розділяє. У першому випадку пристрої називають контактними, у другому — поверхневими. Якщо середовища проходять через одне одного і не змішуються, апарат називають барботажним, якщо змішуються — змішаним.

    У свою чергу поверхневі пристрої поділяються на регенеративні та дегенеративні. У першому випадку поверхню омивається спочатку одним теплоносієм, потім іншим. У другому випадку вона омивається одночасно обома середовищами.

    Теплообмінне обладнання також відрізняється за:

    • типу поверхні (кожухотрубні, пластинчасті);
    • виду теплоносія (парів’яні, водоводяні, газоповітряні);
    • просторової орієнтації (вертикальні, горизонтальні);
    • агрегатний стан теплоносіїв (конденсація, кипіння, без зміни агрегатного стану).

    Теплообмінники класифікуються і за функціоналом. У каталозі «ТАН» представлені охолоджувачі, підігрівачі, конденсатори, дистилятори тощо.

    Характеристики та експлуатаційні умови обладнання

    За 25 років компанія «ТАН» спроектувала та встановила велику кількість теплообмінного обладнання, у тому числі теплообмінників, дистиляторів та конденсаторів. Ми — досвідчений виробник, який готовий спроектувати, виготовити та встановити як окремі апарати, так комплексну лінію переробки сировини та олії.

    Технічні характеристики теплообмінників

    Компанія приймає замовлення на виготовлення кожухотрубних теплообмінників (тип «труба-в-трубі»). Ці пристрої мають вертикальну циліндричну конструкцію, всередині якої розміщується гладкий, оребрений або профільований змійовик. Альтернативою кожухотрубним теплообмінникам є пластинчасті апарати, в яких теплообмін відбувається на плоских або гофрованих пластинах.

  • Змійовик у пристроях типу «труба-в-трубі» охолоджує або нагріває олію на різних етапах переробки. Одним із таких етапів є вінтеризація. При русі гладкими, профільованими або оребреними трубами температура масла піднімається з +6 до +15 градусів. Цей показник потрібен для того, щоб подальша фільтрація відбувалася ефективніше.

    У компанії «ТАН» можна купити теплообмінне обладнання, до комплектації якого входить або електричний нагрівальний елемент, або система циркуляції теплоносія.

    Технічні характеристики дистиляторів

    Дистилятор — теплообмінний апарат, в якому з місцели (суміш рослинної олії з органічними розчинниками) випаровуються розчинники. При цьому температура отриманої сировини повинна бути не нижчою за +225 градусів, вологість — трохи більше 0,3%. Пристрій також включають до ліній дистиляції, де жирні кислоти відокремлюються від гудрону.

    Дистилятор — вертикальна судина, в якій відбувається випаровування рідини. Він складається з:

    • розподільчого пристрою;
    • пристрій, який подає водяна пара для барботування (перемішування);
    • тонколистової регулярної насадки.

    Дистилятори, в яких розчинники випарюються з місцели, також мають кожухотрубну конструкцію. Вони складаються з двох частин: трубки безпосередньо для місцели та міжтрубного простору, куди під високим тиском подають насичену пару. Під час дистиляції суміш олії з розчинниками, нагріта приблизно до +110 градусів, в умовах вакууму розпорошується за допомогою форсунок. Це допомагає збільшити поверхню випаровування та прискорити процес. У ході розпилення місцелла перетворюється на висококонцентровану плівку, яка спочатку покриває щитки, що обігріваються, а потім, змішуючись з водяною парою, стікає в протитечію. Залишок суміші, в якій зберігся органічний розчинник, потрапляє в дистилятор наступного ступеня. Тут він піддається інтенсивному барботуванню сильно нагрітою водяною парою, що дозволяє видалити сліди розчинників.

    Загалом дистиляція триває близько 5 хв. Очищену олію, нагріту до температури +110 градусів, за допомогою насосної установки відкачують у спеціальні ємності.

    Технічні характеристики конденсаторів

    Конденсатор лінії екстракції олії — вертикальний чи горизонтальний теплообмінний апарат, у якому відбувається конденсація пари органічних розчинників. У комплектацію кожухотрубних пристроїв входять трубні ґрати. Вони складаються з трубки, в яку подається вода, що виступає як охолодне середовище, і міжтрубного простору, в яке подається пароповітряне середовище. Після конденсації пар звідси виводиться за допомогою штуцерів.

    При виготовленні конденсатора використовують нержавіючу або вуглецеву сталь. Ці матеріали відрізняються високою теплопровідністю, що гарантує низький коефіцієнт втрати тепла та ефективний теплообмін.

    Щоб отримати детальну інформацію про характеристики та умови експлуатації теплообмінників, ротаційно-плівкових апаратів, охолоджувачів та іншого обладнання від виробника «ТАН», заповніть форму для зворотного дзвінка або зателефонуйте за номерами в шапці сайту. Менеджер проконсультує з питань, що вас цікавлять, розрахує приблизну ціну установки і розповість про умови доставки по Україні.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!