ТОП-5 ознак зносу підшипника – коли пора міняти?

  • Підшипники є незамінними робочими елементами всіх моделей техніки та обладнання з осями та валами, що обертаються. Правильно підібраний підшипник у поєднанні з регулярним технічним обслуговуванням та змащуванням здатний забезпечити найвищий рівень надійності та ефективності протягом максимально тривалого експлуатаційного періоду. Проте з часом будь-які технічні деталі, навіть найбільш надійні, піддаються зносу чи поломкам, що може призвести до виходу дорогого устаткування з ладу. Як вчасно виявити зношування підшипника – топ-5 ознак, що вказують на необхідність заміни.

    Знос підшипника – основні ознаки

    Знос підшипників – це природний процес, який може бути прискорений впливом несприятливих факторів. До таких факторів можна віднести помилки, допущені в процесі монтажу, неправильну експлуатацію, сильні механічні навантаження, вплив бруду, пилу, води, агресивних розчинів, сильні зміни температури експлуатації, висока вібрація тощо.

    Основними ознаками технологічного зносу підшипників є:

    1. Сильний і нехарактерний шум під час роботи – гул, хрускіт, потріскування та інші звуки можуть вказувати на формування тріщин та корозійних раковин на поверхні корпусу або тіл кочення, сильний знос або забруднення внутрішнього простору.
    2. Сильне нагрівання – ненормативне підвищення температури під час роботи може вказувати на нестачу речовини для змащування, втрату герметичності ущільнюючих кілець або сальників. Кожна модель підшипників має свій нормативний температурний режим, а точно визначити перегрів можна з використанням портативних промислових тепловізорів.
    3. Сильний люфт – правильно встановлений підшипник не повинен бовтатися на осі під час роботи. Найчастіше люфт свідчить про повний знос і необхідність термінової заміни.
    4. Вібрація – сильне биття є одним із найточніших маркерів виходу підшипника з ладу. Для точного виявлення вібрації застосовується вібродіагностика, що виконується за допомогою спеціальних вимірювальних приладів.

    При виявленні однієї або декількох ознак зносу необхідно перевірити правильність установки підшипника, відповідність експлуатаційних умов нормативним правилам, наявність мастильної речовини, очистити внутрішній простір від пилу або бруду, що скупчився під час роботи. Якщо ці дії не призвели до нормалізації роботи – підшипник необхідно терміново замінити, тому що його аварійний вихід з ладу може призвести до пошкодження обладнання.

  •  

    реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!