Трамп перемагає у США: що говорять про це українські журналісти

  • Схоже, що Трамп повертається до Білого дому.

    5 листопада у США відбулися масштабні вибори: американці голосували за президента, а також за новий склад обох палат Конгресу. Президентські перегони стали центральною подією, де головними суперниками виступили колишній президент, республіканець Дональд Трамп, і чинна віцепрезидентка, демократка Камала Гарріс.

    Як повідомляє BBC Україна, на виборчих дільницях у США все ще підраховують голоси, але ситуація уже більш-менш зрозуміла. Трамп впевнено лідирує у всіх хитких штатах, що є головним полем битви кандидатів на посаду президента. Станом на 10:00, Трампу для остаточної перемоги не вистачає декілька голосів. Для перемоги Камала Гарріс чи Дональд Трамп мають набрати більш ніж 270 голосів.

    Водночас, як пише The Hill, Трамп отримав 270 голосів виборників, необхідних для перемоги.

    “Він [Трамп] став першим президентом за понад 120 років, який втратив Білий дім, а потім повернувся і знову його виграв, після президента Гровера Клівленда в 1892 році”, – пише видання.

    Як на ситуацію реагують відомі українські журналісти та громадські діячі

    Американські вибори викликали хвилю обговорень і в Україні. Безліч журналістів та громадських діячів активно висловлюють свою думку щодо ймовірної перемоги Дональда Трампа на виборах. “Галицький кореспондент” підібрав найцікавіші коментарі відомих українців.

  • Український громадський діяч Дмитро Корчинський відзначив, що республіканці отримають більшість у Сенаті, що змінить баланс сил у Вашингтоні. За його словами, “Олігархія перемогла глибинну державу”, але залишаються питання щодо впливу цього на інтереси України.

    “Беззаперечна перемога Трампа. Також республіканці отримують більшість в Сенаті. В нижній палаті вони мають більшість давно. Олігархія перемогла глибинну державу. Скандал переміг політтехнології. Християни перемогли маніхеїв. Білі перемогли кольорових. Чи інтереси москви перемогли інтереси України не знає навіть Трамп”, – стверджує Дмитро Корчинський.
     
    Також у соцмережах “попередні результати” прокоментував журналіст Микола Княжицький:
     
    “Трамп виграє, а республіканці отримують більшість у Сенаті. Серед них є багато ізоляціоністів, але є багато прихильників України. Україна готувалася до цього і саме тому Зеленський у документі, який він назвав планом перемоги згадав про доступ іноземців до українських корисних копалин і можливість нашим солдатам замінити американців на військових базах у світі. Автори плану думали, що Трампу це має сподобатися. Попереду багато роботи. Трамп, як колись Зеленський теж вірить, що подивиться в очі путіну і вирішить усі проблеми. Частина його виборців теж у цьому переконані. Зрештою все одно долю світу вирішуватиме український солдат. Але у такій ситуації наше державне управління має дорослішати і ставати відповідальнішим”, – зазначає Микола Княжицький.
     
    На своїй сторінці у фейсбуці висловився й український журналіст та бізнесмен Вадим Денисенко. Він звертає увагу на провал стратегій Путіна впливати на результати виборів через дестабілізацію США. Він прогнозує, що Росія продовжуватиме затягувати переговори, спираючись на загрози та маніпуляції.
     
    “Путін програв вибори в США. Він грав в ситуацію 50/50 і заворушення в Вашингтоні. Путін має пробувати тягнути час з будь-якими переговорами. Він не може обговорювати Україну поки українські війська в Курську. Також, нинішня ситуація на фронті змушуватиме його тягнути час. Як він може тягнути час? Як завжди: клеїти дурня і погрожуючи ядерною зброєю. Плюс, він вважає, що Трамп йому винен. Навіть якщо це не так – ця теза існує в його голові, хворій на тезу «нас обманули»… Поки це дуже теоретичні розмірковування по гарячих слідах ночі виборів. Звичайно, потрібно дивитися за заявами Трампа і Гарріс. І взагалі, чи нічого не зміниться в підрахунку”, – йдеться в дописі.

    Ось що думає українська журналістка та активістка Яніна Соколова:

    “Трамп вдруге стає президентом. Він вже отримав 270 необхідних виборців, – The Hill. P.S. Моя думка стала. Нам своє робити. Якщо не змінимося і не почнемо розраховувати на себе – загинемо”.
     
    Колишній міністр економіки України Тимофій Милованов теж оприлюднив свій коментар щодо ситуації:
     
    “Доброго ранку. Будемо жити в світі Трампа, як, на жаль, я і прогнозував. Біткоін досяг свого історичного максимуму. Українські євробонди також мають зрости. Ринок очікує закінчення війни в Україні. На яких умовах? І чи вийде? Подивимось, але я дуже скептичний, що війна закінчиться швидко, за 24 години, як обіцяв Трамп…”
     
    Реакції української спільноти на ймовірну перемогу Дональда Трампа на виборах у США підкреслюють складність ситуації для України.
     
    Одні, як Вадим Денисенко, фокусуються на ідеологічних аспектах перемоги республіканців, інші, наприклад, Микола Княжицький, аналізують можливі наслідки для України, включаючи потенційні зміни у військовій та економічній підтримці. 
     
    Думки про ризики і переваги, як у коментарі Яніни Соколової, показують, що Україна повинна орієнтуватися на самозабезпечення та ефективне державне управління.
     

    Що далі?

     
    Поки офіційних результатів ще немає, перемога Трампа є майже вирішеною. Однак це лише початок нової сторінки в американській і світовій політиці.

    “Попередні результати” президентських виборів у США мають далекосяжні наслідки як для міжнародної політики, так і для України. Глобальні зміни впливають на стратегічні партнерства, ставлячи нові виклики перед демократичними країнами. У новій геополітичній реальності Україна зіштовхується з необхідністю зміцнення власної автономії, ефективності державного управління та об’єднання суспільства.

    Захист національних інтересів та збереження єдності стають пріоритетними завданнями, оскільки світова політика дедалі більше залежатиме від здатності України адаптуватися до змін і протистояти викликам самостійно.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!