– Сьогодні – День Повітряних сил Збройних Сил України.
Свято встановлене в Україні «…ураховуючи значення Повітряних сил Збройних сил України у забезпеченні обороноздатності держави…», згідно з Указом Президента України від 27 червня 2007 р. Відзначається щорічно у першу неділю серпня.
– Також святкуємо День Повітряно-десантних військ України та День аеромобільних десантних військ України.
ПОДІЇ:
– 2 серпня 1896 р. – у день святого Ігнатія закладено та освячено наріжний камінь римо-католицького костелу в Коломиї.
– 2 серпня 1899 р. у своєму першому єпископському посланні «Перше слово пастиря» Андрей Шептицький писав про потребу освіти та благодійництва. Також молодий єпископ наголошує на проблемі відсутності українського підприємництва та торгівлі й негативних наслідків панування чужоземного капіталу: «Нехай будучі покоління возьмуть в свої руки торговлю і промисл, бо слабою завсігди є суспільність, що свого промислу не має; убогою суспільність, в котрій торгують чужинці». Також митрополит зазначав необхідність суворого дотримання християнських моральних імперативів у веденні підприємницької діяльності та піклування про процвітаня громади, а не тільки своє власне, тому що «лиш та суспільність багата і сильна, в котрій всі або майже всі, відповідно до свого положення, суть заможні».
Андрей Шептицький. 1899 р.
– 2 серпня 1911 р. – вийшов рескрипт міністерства освіти та віросповідань про докорінне реформування усієї пам’яткоохоронної системи Австро-Угорщини і запровадження посад державних консерваторів.
– 2 серпня 1942 р. – під назвою «Станіславівське слово» вийшло два часописи, один під редакцією О. Боднаровича як тижневик для Станіславщини, Калущини і Коломийщини і був продовженням тижневика «Рідна земля», інший – редагований А. Княжинським.
– 2 серпня 1946 р. – завершено другий етап примусового переселення з Польщі до Української РСР (за допомогою Війська польського), який тривав із вересня 1944 р. Переселено понад 482 тис. українців. У тому числі з Краківського воєводства – 21 776 осіб, з Ряшівського – 267 795, Люблінського – 190 734 особи. З УРСР до Польщі переселено 788 тис. поляків.
– 2-3 серпня 2014 р. – у с. Крилос відбулася ІІІ Всеукраїнська патріарша проща «За мир в Україні» до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю.
1-2 серпня 2015 р. – ІV щорічна Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос.
Дорогою в Крилос. Фото з “Фіртки”
ІМЕНИНИ: Ілля, Іван
НАРОДИЛИСЯ
– 2 серпня 1922 р. – у с. Спас Коломийського р-ну народився Іван Бежук – діяч ОУН-УПА. Навчався в Коломийській гімназії.
– 2 серпня 1940 р. – в с. Ісаків Тлумацького р-ну народився Ілько Фаса – поет. Живе в Коломиї.
– день народження Івана Легкого (1943-1997) – диригента, заслуженого артиста України, художнього керівника та головного диригента Гуцульського ансамблю пісні і танцю, доцента кафедри співу і диригування Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.
– день народження Петра Шкраб’юка (1943) – доктора історичних наук, поета, науковця, публіциста, родом з с. Пужники Тлумацького району.
Петро Шкраб’юк
– 2 серпня 1944 р. – в с. Обертин Тлумацького р-ну народився Дмитро Садов’як – священик, доктор теології. Служив у Коломиї.
– 2 серпня 1962 р. – в с. Саджава Богородчанського р-ну народилася Марія Гоголь – українська письменниця, громадська діячка, авторка книг «Намисто душі» (1999), «Дивосад» (2002), «Ніч перед Різдвом» (2004), «Серпанки літа» (2005), родом з с. Саджава Богородчанського району.
Марія Гоголь
– День народження Віри Жлудько (1964) – художниці декоративно-ужиткового мистецтва, члену НСХУ, родом із с. Жураки Богородчанського району.
Віра Жлудько
ЦІКАВО:
– 2 серпня 47 до н. е. – Гай Юлій Цезар, розбивши біля річки Зела у Малій Азії війська боспорського царя Фарнака II, послав у сенат повідомлення: «Прийшов, побачив, переміг». Цей вираз став крилатим.
Підготували Наталія Храбатин та Галина Максим’юк
02.08.2015
Читайте також:
Цей день в історії Прикарпаття: 1 серпня
Цей день в історії Прикарпаття: Січень, Лютий, Березень, Квітень, Травень, Червень Липень