Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали про існування гаївок та літніх ігор? Це одні зі старовинних обрядів, які колись були популярні серед українців.
Гаївки — це обрядові весняно-літні пісні, які співали дівчата та діти, водячи хороводи. Ці пісні часто були іграми, що супроводжувалися рухами, танцями й ритмічними діями.
Після Зелених свят такі розваги продовжувались і влітку, особливо на святах у селі. Гаївки часто не мали авторів — передавались із вуст в уста, змінювались залежно від регіону.
У літературі — у творах Ольги Кобилянської та Марка Черемшини — описуються народні забави, ігри й співи як частина сільського життя. А сам фольклор зберіг безліч варіантів:
“А ми просо сіяли, сіяли,
А ви, хлопці, витоптали, витоптали…”
Гаївки часто виконувались на околицях села, в лісі або поблизу водойм, що символізувало зв’язок людини з природою. Учасники одягались у святкові народні костюми, прикрашені барвистими елементами, що підкреслювало красу та багатство природи.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, найчистіші річки України як правило розташовані в гірських районах. Одні з найчистіших:
- Лімниця – річка в Івано-Франківській області. Лімниця є найчистішою річкою України. Вона має довжину 147 кілометрів і протікає через гірські райони Карпат.
- Чорний Черемош – річка в Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Чорний Черемош є другою найчистішою річкою України. Вона має довжину 116 кілометрів і також протікає через гірські райони Карпат.
- Свіча – річка в Івано-Франківській області. Свіча має довжину 74 кілометри і протікає через гірські райони Карпат.
- Прут – річка в Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій і Вінницькій областях.
- Уж – річка в Закарпатській, Івано-Франківській і Львівській областях. Уж має довжину 258 кілометрів і також є однією з найчистіших річок України.