Україна має доволі непросту й цікаву історію.
Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали, коли в Україні з’явилась найперша пожежна команда? Ще за часів Київської Русі існували перші форми організованої боротьби з вогнем. У 1803 році в Києві створили першу міську пожежну команду.
Згодом у багатьох містах і селах з’явилися добровільні пожежні дружини, що складалися переважно з місцевих жителів.
З розвитком промисловості та урбанізації потреба в професійних рятувальниках зростала. Сьогодні служба входить до структури Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, існує легенда, що у 1620 році, коли султан Осман ІІ зайняв Хотин, він кинув погляд і на Кам’янець-Подільську фортецю. Проте передумав її штурмувати. А награбоване золото та срібло турки везли на возах і каретах через Замковий міст. В однієї з карет раптом відвалилося колесо — і вона з мосту впала у Смотрич. Турки не змогли її витягти. Один картограф, який був свідком цієї події, занотував місце, куди впала карета. Серед турків був чарівник, який зачарував скарб, щоб він тільки туркам у руки дався, коли вони повернуться. Але старі люди кажуть, що є дні, коли закляття не діє. Також ходять по Кам’янцю чутки, що турки обіцяли винагороду за знайдене золото. Тоді вони своїм коштом повністю відбудують Старе місто, а людину, що знайде карету, забезпечать на 10 поколінь наперед.