Україна має доволі непросту й цікаву історію.
Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали, яка лікарня є найстарішою в Україні? Мова про Олександрівську клінічну лікарню міста Києва.
Вона розпочала свою роботу 26 листопада 1875 року як міська лікарня імені Цесаревича Олександра.
З початку своєї діяльності вона не тільки надавала стаціонарну та амбулаторну допомогу, а й виконувала функцію швидкої медичної допомоги. З 1883 року лікарня стає клінічною базою медичного факультету університету Св. Володимира та вищою науковою та педагогічною інституцією.
У 1922 році лікарні було присвоєно звання «Лікарня імені Жовтневої революції». Це була єдина лікарня у колишньому Радянському союзі, якій було присвоєне таке звання.
У 1966 році лікарню нагороджено почесним орденом Трудового Червоного Прапора. У 1975 році лікарню нагородили Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.
Лікарня започаткувала вагому акушерсько-гінекологічну службу, вперше в Україні в 1891 році була відкрита дитяча хірургічна клініка.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, Івана Франко був одержимий книжками. Бібліотеку він почав збирати в Дрогобицькій гімназії, заробляючи на нові книжки тим, що писав творчі роботи для однокласників. Так назбирав аж пів тисячі томів. Згодом Франкова особиста бібліотека налічувала орієнтовно 12 тисяч книг.