Україна має доволі непросту й цікаву історію.
Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали про один із найстаріших лісових масивів України? Мова про Чорний ліс, який є свідком багатьох історичних подій.
Розташований на території Знам’янського та Олександрівського районів Кіровоградської області на плато в межиріччі Інгула та Інгульця. Цей величний могутній ліс славиться своєю первозданною красою, стародавньою історією, унікальною флорою та фауною.
Ще у часи татарських набігів на Київщину та Поділля повз нього проходив Чорний шлях, яким пересувалися нападники, у самому ж лісі вони робили засідки і зосереджували свої загони перед набігами.
У XVIII столітті Чорний ліс давав притулок українським селянам, які тікали сюди від гноблення і входив до володінь Війська Запорозького Низового, а пізніше до Нової Сербії.
Тут, у густих лісових нетрях, формувалися загони гайдамаків-бунтарів проти феодального шляхетського гніту, яким присвятив свої знамениту поему Тарас Григорович Шевченко.
Сьогодні частина цього лісу має статус заказника загальнодержавного значення. Тут ростуть рідкісні рослини, панує спокій, якого так бракує сучасному світу.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, у той час, коли інші племена ходили ще в шкурах тварин, представники Трипільської культури вже були справжніми модниками. Вони не тільки винайшли ткацький верстат, а й виготовляли одяг, взуття та головні убори, прикрашені різноманітними матеріалами.
Жінки Трипільської культури носили плаття та спідниці, а чоловіки – сорочки й штани. Вони мали надзвичайно розвинену майстерність у виготовленні тканин і навіть розписних керамічних виробах, що прикрашали їх житло.