Цікаве про Україну: «оселедець» чи «промінь сонця»

  • Україна має доволі непросту й цікаву історію.

    Її унікальні звичаї, традиції та культура заслуговують чималої уваги.

    Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими фактами про нашу країну.

    Одним з невід’ємних атрибутів козака була його зачіска та вуса. За думками більшості дослідників, запорожці успадкували цю традицію від своїх предків язичників.

    Традиція голити обличчя та голову дійшла Київської Русі від місцевих племен, а з часом дійшла й до запорізьких козаків. Згідно з історичними дослідженнями у древніх слов’ян не було жодного божества з довгим волоссям чи бородою, отже такий зовнішній вигляд вважався божественним. Хоча на противагу цій теорії існує легенда, що козаки вважали себе надто грішними, щоби попасти до раю, а отже може Господь змилується над ними й витягне з пекла за чуба. Козаки вважали, що як загинуть на війні, їх янгол в небо понесе за чуприну.

    Цікаво, що така легенда та зачіска притаманна не лише українським козакам. В давні часи оселедців вистригали й єгипетським фараона, й індіанцям з далеких племен, й татарам, персам, японським самураям та ін. Згадки про таку зачіску можна зустріти в різних казках та легендах, згадайте хоча б турецького Джина. Практично для всіх народів, де використовувалась зачіска «оселедець», вона символізувала «промінь сонця», головною відмінністю між козацькими оселедцями та іншими народами було його місце положення, так запорожці вистригали чуб на лобі, в той час як інші робили його на потилиці чи по центу голови.

  • «Оселедці» мали право носити лише козаки, які належним чином показали себе в боях.

    До теми: Бугай – і птах, і музичний інструмент

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!