Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали, яке українське місто називають осередком єврейської інтелігенції? Мова про Житомир.
Мало для кого є секретом, що до Другої світової війни Житомир був одним з тих міст, де була найбільша єврейська громада. Був у місті і окремий навчальний заклад для людей з єврейських родин.
1884 року будівля природничого факультету Житомирського державного університету ім. Франка виконувала функцію Єврейського учительського інституту. У 1885 році його було закрито «за непотрібністю».
Чергове відкриття відбулось двома роками пізніше. Тоді навчальний заклад назвали єврейським училищем. Таких на всю імперію було лише два — в Житомирі та Вільно. Саме тому у місті згуртувалися найкращі, найпрогресивніші інтелектуальні сили.
Згодом училище більше не могло вміщати ту кількість студентів, яка до нього прибувала, і у 1890-му році заклад перенесли на Новожандармську вулицю, а будівля на Пушкінській перетворилась на чоловічу гімназію.
За радянських часів у будівлі розташовувались і хіміко-технічна школа, і факультет іноземних мов, а потім її передали природничому факультету ЖДУ.
До теми: Яке українське місто має декілька дат заснування
Коли над будинком Верховної Ради вперше підняли синьо-жовтий стяг
В Україні є памʼятник Стіву Джобсу