Україна має доволі непросту й цікаву історію.
Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали, коли в Україні відбулось перше святкування Дня матері? У 1928 році Союз українок Канади влаштував в Україні перше святкування Дня матері. У 1929 році його вже на місцевому рівні відсвяткували у Львові.
У 1939 році радянська влада заборонила святкування Дня матері й були спроби його відродити під час Другої світової війни.
Тільки у 1990 році завдяки зусиллям громадських організацій та Союзу українок Свято Матері повернулося в Україну. У 1999 році був виданий наказ президента України, який встановив святкування Дня матері щороку у другу неділю травня.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, 28 вересня 1868 року в Станиславові (тепер — Івано-Франківськ) сталася масштабна трагедія, яка увійшла в історію як “мармулядова” пожежа. За офіційною версією, пожежа розпочалася з обійстя вдови Вермутової – Ханни Двойри. На подвір’ї її садиби, яка розташовувалася приблизно на місці будинку по сучасній вулиці Шевченка, 26 двоє наймитів вдови Юзеф Ліховник і Петро Погвізд у великому казані на багатті варили сливове варення – мармуляду. За свідченнями очевидців, вогонь поніс жарини від багаття на стаєнку, яка належала сусіду Ханни – Гергшу Лотрінгеру. Наймити не помітили, як зайнялася просмолена стріха халупки, а далі вогонь розповсюдився на подвір’я тодішнього бургомістра Станіславова, яке парканом було відокремлене від вдовиного.