Україна має доволі непросту й цікаву історію. Її унікальні звичаї, здобутки творчих людей і неповторна культура заслуговують чималої уваги.
Саме тому Галицький кореспондент продовжує ділитися цікавими та маловідомими фактами про нашу країну.
А ви знали, що тривалим історичним явищем для України є рабство? Воно існувало у всіх цивілізаційних зонах від початку історичного часу.
Головною формою була вивізна работоргівля, яка була частиною міжнародної торгівлі рабами у Східній Європі. Різні регіони сучасної України одночасно були джерелом невільників, їхніми постачальниками та ринками збуту.
Практика рабства копіювалася з інших регіонів разом із невільниками та сформувала прототипи інститутів, що відображались далі у світі.
Рабство та тривала работоргівля були потужними факторами, що гальмували соціально-економічний розвиток України, уповільнювали її політичний і культурний прогрес.
Зазначимо, що ця тема слабо досліджена, через те що збереглося мало прямих свідчень, а інформаційний вакуум слугував інструментом насильства, маргіналізуючи рабів.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, українське місто Теребовля було стародавнім князівським центром. Теребовля була столицею Теребовлянського князівства, заснованого близько 1084 року князем Васильком Ростиславичем. Це одне з найдавніших князівств Київської Русі, що існувало до 1141 року, коли об’єдналося з князівствами Перемишля та Звенигорода.