Викиди парникових газів від спалювання викопного палива є основною причиною змін клімату.
Квітень цього року був найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це йдеться у щомісячному звіті Служби моніторингу зміни клімату “Коперник” (C3S), повідомляє Укрінформ із посиланням на Euractive.
За даними метеорологів, температурні рекорди фіксуються вже 11 місяців поспіль – починаючи з червня 2023 року кожен місяць був найспекотнішим в історії спостережень. Середня температура у світі була найвищою за 12-місячний період – на 1,61 градуса за Цельсієм вище, ніж у доіндустріальний період 1850-1900 років.
Викиди парникових газів від спалювання викопного палива є основною причиною змін клімату. В останні місяці природне явище Ель-Ніньйо, яке нагріває поверхневі води у східній частині Тихого океану, також призвело до підвищення температури.
Вчені підтвердили, що зміна клімату спричинила екстремальні погодні явища у квітні, зокрема спеку в Сахелі.
На думку науковців, світ небезпечно близький до порушення мети Паризької угоди 2015 року щодо обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градуса за Цельсієм, який дозволить уникнути найбільш катастрофічних наслідків кліматичних змін, таких як смертоносна спека, повені та незворотні руйнування екосистем.
Нагадаємо, що березень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень