Не маючи музичної освіти, Ігор зміг з’єднати всі частинки пісні самостійно.
Військовий Ігор Вовчук на позивний Коуч виклав у мережу авторську пісню “Сповідь”, яку присвятив пам’яті полеглого брата, пише “Галицький кореспондент”.
В 79 батальйоні 102 бригади служили двоє братів із села Цінева, що на Рожнятівщині – Ігор та Микола Вовчуки (позивні Коуч та Фем). Обидва розпочинали в другій роті, потім якийсь час служили у мінометці батальйону, а далі були переведені в бригаду. В січні 2023 року молодший брат Микола загинув в бою.
Микола був важко поранений під час бойових дій в районі Гуляйполя Запорізької області в результаті артилерійського обстрілу з боку противника. До війни проживав з сім’єю в м. Івано-Франківськ. Як стверджують друзі, він був справжнім патріотом України, який любив свою Батьківщину, свою родину та життя. Був вихованим в дусі пітріотизму та любові до Бога. На початку війни пішов захищати Бітьківщину.
За певний час після смерті брата Ігор демобілізувався
Автор пісні Ігор Вовчук закінчив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, там здобув психотерапевтичну освіту. Чоловік зізнається, що працював із родинами загиблих, і розуміє, що таке втрата близької людини та як її пережити.
“У пісні сенс був закладений в тому, щоб втрата рідних проживалася із надією та посилом на життя”, – зазначає Ігор Вовчук.
Пісню військовий писав упродовж трьох днів. Все розпочалося із дзвінка сестри, яка надіслала відео та розповіла про ластівок, що залетіли до хати. Спершу Ігор не зрозумів, що це означає, але сестра відповіла: “Микола повернувся додому”. Саме після цього символічного знаку старший із братів Вовчуків розпочав свій творчий момент “проживання”.
“Три дні просто писав… Я не міг відірватися від цього. А вже приблизно за 1,5-2 місяці часу вийшла пісня. Фактично всі ідеї по беках, вокалу та аранжуванні були моїми, але технічно це виконували люди, які професійно займаються звукозаписом. Фоновий голос на беквокалі скорегувала Заслужена артистка України, актриса Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру Олеся Пасічняк”, – додає автор пісні.
Як стверджує боєць, він йшов за інтуїцією, яка розвинулась за останні декілька років
Пісня була написана з подій, які відбувалися у реальності. У тексті згадується момент загибелі Миколи Вовчука. Ігор наголошує, що “Сповідь” – це насамперед його переживання, які змусили повернутися до минулих подій: “Це про момент, коли ми йшли на штурм. Це було про те, як я забув свій одяг, а Коля мав куртку. Ми грілися спина до спини разом”.
“Ми разом з тобою йшли до бою. Пам’ятаю, як зігрів спиною в ту останню ніч. Віддавав тепло останнє – своїх пліч. І піднявся дим – і впала твоя тінь…”, – йдеться в рядках пісні.
Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно? Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами
Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного