За даними Центру громадського здоров’я, у 2023 році в Україні зареєстрували 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 – серед дітей до 14 років, 196 – серед підлітків віком 15-17 років, повідомили у МОЗ.
Туберкульоз – виліковне захворювання! В Україні від нього лікують за сучасними стандартами медичної допомоги у разі туберкульозу, що засновані на доказах та відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. Також пацієнтам доступні спеціальні протитуберкульозні препарати, курс лікування якими триває від кількох місяців.
Лікування буде швидшим і легшим, якщо вчасно розпочати й регулярно приймати призначені медикаменти, а також дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Переривати розпочате лікування в жодному випадку не можна!
У 2022 році наші спеціалісти почали застосовувати режим BPaL – новітню схему лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу. Тривалість лікування у разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.
Лікування від туберкульозу залежно від стану пацієнта може бути амбулаторним або стаціонарним. За першого варіанту людина з туберкульозом отримує препарати за місцем лікування, вона може бути поруч із сім’єю, в деяких випадках – продовжувати працювати.
В Україні лікування протитуберкульозними препаратами – безоплатне.
Нагадаємо, фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області вперше в Україні діагностуватимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту.
Надсучасне обладнання вже встановили та використовується медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці ТБ у пацієнтів.
Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.
До теми: Кабмін дозволив робити щеплення в аптеках