Ініціативу вперше впроваджуватимуть у тергромаді. Проєкт спрямований на покращення умов освітнього процесу.
Про це у коментарі розповів голова ТГ Дмитро Іванюк, пишуть у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
За його словами, ініціативу втілюватимуть у тергромаді за підтримки швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Він повідомив, що Білоберізьку ТГ нещодавно відібрали у межах всеукраїнського конкурсу для участі в програмі.
На реалізацію Шкільного бюджету у ТГ цьогоріч передбачили 785 тисяч гривень: 300 тисяч гривень спрямують з місцевого бюджету, ще 485 тисяч гривень виділить міжнародна програма. Конкурс передбачає 12 переможців. Мінімальна сума, котру виділять на реалізацію одного проєкту, складе 27 тисячі гривень, а найбільша – становитиме 220 тисяч грн.
«Братиметься до уваги кількість учнів та наповненість у школах, щоб все було об’єктивно й справедливо», – зазначив Дмитро Іванюк.
Участь у написанні та реалізації проєктів зможуть взяти учні п’ятих-одинадцятих класів. Голосувати за ініціативи будуть лише жителі тергромади. При цьому вони матимуть змогу підтримати лише три проєкти.
«Писати та подавати проєкти учні зможуть разом з батьками та педагогами. Основний акцент здійснюватиметься на учнівському самоврядуванні. Нам важливо, щоб молоде покоління вчилось впливати на прийняття важливих рішень у громаді. Ми хочемо, щоби школярі розуміли як відбувається процес співучасті, щоб вони були дотичними до реалізації проєктів та громадських ініціатив», – наголосив голова ТГ.
Дмитро Іванюк зазначив, що голосування відбуватиметься в електронній системі за допомогою ID-карток. До того ж і учнівська молодь зможе взяти участь в голосуванні, але за допомогою письмової форми.
Начальниця відділу освіти, молоді та спорту, культури та у справах дітей громади Галина Дмитроняк повідомила, що першого лютого в ТГ вже розпочався прийом заявок для участі конкурсі. Прийом документів триватиме до 28 лютого. Між тим, 10 лютого відбудеться хакатон, на якому фахівці з проектного менеджменту розглядатимуть подані заявки – та надаватимуть рекомендації щодо їх якісного доопрацювання. Після того, з 1 по 20 березня, здійснюватиметься розгляд заявок, а з 21 березня по 3 квітня на е-платформі EDEM відбудеться голосування за проєкти. До слова, вже до 13 квітня визначать переможців. З 14 квітня до кінця року будуть реалізовуватись ініціативи.
Галина Дмитроняк зазначила, що тематика проєктів стосуватиметься створенню нових освітніх просторів в громаді (шкільне соціальне підприємство, створення ХАБів, зон дозвілля, молодіжних центрів), облаштування спортивних майданчиків, реалізації культурних ініціатив, впровадження інноваційних технологій (сучасні системи й лабораторії), а також екологічних проєктів.