У центрі Більшівцівської ОТГ планують відреставрувати двері.
Про це повідомила в мережі громадська активістка, засновниця ініціативи «Франківськ Який Треба Берегти
Вона розповіла, що до неї звернулася небайдужа мешканка селища Більшівці, яка повідомила, що в ратуші роблять ремонт і вже поміняли вікна. Тож жінка попросила врятувати хоч би старовинні двері.
“Загуглила я про це село, бо ніколи там не була. І, до мого подиву, окрім ратуші в селі ще є монастир і костел францисканців 17 ст. на пагорбі, оповитому річкою!
Недовго думаючи, підперезані цікавістю ми з Yuriy Kozakevych подались у мандри. Півгодини з Франківська – і ми вже спілкуємось з головою села Василем Павловичем! Як виявилось, будівля ратуші з 1937 року стоїть на великій площі, з якої планують зробити затишну зелену зону, навколо – старі двоповерхові будиночки.
Довго пояснювати, чому не можна міняти ці двері не довелося, бо голова села націлюється на туристів, а їх, як відомо, пластиком не привабиш. Одним словом, щоб довго не переповідати нашу розмову, ми від ініціативи готуємо кошторис і договір, які Василь Павлович буде представляти на сесії сільської ради. Сподіваюсь, співпраця вийде успішною і, можливо, в Більшівцях у ратуші дерев’яні відреставровані двері з’являться швидше, аніж у франківській, отаке
Ну і монастир – туди варто їхати, щоб зрозуміти, що об’єкти історичної спадщини в нашій країні можуть асоціюватись не лише з руїнами, нікому не потрібними “дровами” і пусткою.
В цьому місці нарешті можна потішитись і насолодитись якісною реставрацією – з дерев’яними вікнами, кам’яними плитами замість гресу, відновленими розписами і т.п. А знаєте, чого так? Бо цей об’єкт вже 20 років фінансує польський сейм, приїжджають реставратори з Варшави і отець-монах там теж поляк. Звати його Андрій, і він чудово володіє українською. Провів нам цікаву екскурсію, показав старі фото монастиря, коли лише починались роботи – різниця вражаюча! Реставрація ще триває, отець має в планах облаштувати простір для молоді, щороку тут відбуваються фестивалі і в село з’їжджаються паломники, а щонеділі проводяться служби. Двері в костелі дерев’яні, з недавніх років, простенькі. Отець мріє зробити двері якісніші і красивіші – під стиль будівлі, ми обмінялись контактами. Оскільки костел з монастирем на підвищенні, то краєвиди навколо просто неймовірні. На запрошення о. Андрія обов’язково приїдемо сюди з дітьми”, – написала Марія Козакевич.
Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Галицького району.