У болоті та страху: прикарпатці нарікають на повільні відновлювальні роботи після повені

  • По коліна в болоті, і в постійному страху. Так нині живуть жителі Ланчина, селища на Прикарпатті, яке в червні затопило. Люди скаржаться на дуже повільні відновлювальні роботи, які ще й роблять не якісно.

    Селище Ланчин – одне з тих, які найбільше постраждали від червневої повені на Прикарпатті. Десятки затоплених будинків, кілометри зруйнованих доріг та берегоукріплень. В селище тоді навідувались багато високопосадовців, і навіть Президент. Всі обіцяли – зруйновану інфраструктуру відбудують, повідомляють «Подробиці».

    Ось такий вигляд сьогодні має Ланчин, через п’ять місяців після стихії. Насипи землі, і всюди болото. На жаль, нас не попередили, що сюди їхати необхідно в гумаках.

    Зруйновані дороги, майже 30 кілометрів, так і не відновили. Приміром до цієї частина селища – і досі не підступити.

     «Проблема в тому, або вкрали, або де дівся щебінь на дорогу. Дорога не підсиплена. Болото, люди топляться. Пройдіться цією дорогою. видите яка дорога, як сюди ходити. Дощ пішов – ні пройти, ні проїхати», – каже житель Ланчина пан Богдан.

    Техніка працювала на місцевих струмках. Їх в селі три, і саме вони головні винуватці повені, кажуть селяни. Тоді в червні вода замість зійти в річку – хлинула просто на хати. Ланчани побоюються, що ситуація знову повториться.

     «Цей потік мали розширити і його углубити, геть аж до річки Прут. Так вся вода розливається, і далі топить. Їм вигідно, бо вони гроші на сім заробляють. Русло не углубили, а в найбільш небезпечних місцях ще й звузили – розповідають селяни. Та і якість тих робіт, які виконали низька. Частину бетонних плит берегоукріплень – вже попадали у воду. Як стояли з нахилом так їх і лишили. Як вони мають дальше стояти? Вони впадуть. Мороз підтисне і вони впадуть всі», – додає жителька Ланчина Варвара Мельничук.

    У фірмі, яка будувала габіони кажуть: працювали за проєктом, який їм дали в обласному управлінні капітального будівництва. Роботи виконали повністю, навіть трохи більше ніж було запроєктовано.

     «Самі місцеві жителі їх спеціально валять для того, щоб місцева влада виділила кошти на продовження будівельних робіт», – пояснює директор фірми-виконавця Віталій Андрійчук.

    Директор управління капітального будівництва в Івано-Франківській області Володимир Нижник зазначає, що до початку реалізації пройшли експертизу, і отримали позитивний висновок.

    Чому роботи не провели на всій довжині струмків? В управлінні пояснюють, заявку що і де роботи їм подавало керівництво ОТГ. До речі, вони ж мають роботи за свій кошт і зруйновані комунальні дороги.

    Нагадаємо, що постраждалі від повені прикарпатці обурені виплатами компенсацій

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!