Використання неточної летальної зброї в густонаселених цивільних районах є порушенням гуманітарного права.
Судмедексперти розповіли, що більшість тіл в братських могилах у Бучі та Ірпені містять рештки флешет – маленькі гострі елементи, подібні до дротиків дартс. Про це розповідає greenpost, з посиланням на Guardian.
Незалежні експерти зі зброї, які переглянули фотографії металевих стріл, знайдених у тілах, підтвердили, що це були флешети – протипіхотна зброя широко використовувана під час Першої світової війни.
Ці маленькі металеві дротики містяться в снарядах танкових або польових гармат. Кожен снаряд може містити до 8000 флешет – зазвичай завдовжки від 3 см до 4 см. Такий снаряд вибухає в повітрі – і флешети розлітаються навсібіч і розсіюються у вигляді конічної арки шириною приблизно 300 м і довжиною 100 м.
При ударі об тіло жертви дротик може зігнутись у гачок, тоді як задня частина стріли, зроблена з чотирьох плавців, часто відривається, викликаючи друге поранення.
За словами багатьох свідків у Бучі, російська артилерія випустила флешетні снаряди за кілька днів до того, як сили вийшли з цього району наприкінці березня.
Хоча правозахисні групи вже давно домагаються заборони флешет, ці боєприпаси не заборонені міжнародним правом. Однак використання неточної летальної зброї в густонаселених цивільних районах є порушенням гуманітарного права.
«Не потрібно бути експертом зі зброї, щоби зрозуміти, що Росія ігнорувала правила ведення війни в Бучі. Бучу перетворили на чеченське сафарі, де мінували мирне населення», – сказав мер Бучі Анатолій Федорук.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, Європейський Союз звинуватив російську владу у скоєнні звірств на вже звільнених територіях у Київській області, які раніше перебували під контролем російських окупаційних військ.