У Бурштині, селах Крилосі, Залукві та Більшівцях питна вода не відповідає встановленим гігієнічним вимогам.
Про це йдеться у відповіді Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області «Галицькому кореспонденту». Раніше редакція звернулася туди із запитом підтвердити або ж спростувати публікації ЗМІ про невідповідну якість питної води у Галицькому районі.
В управлінні повідомили, що у 2021 році провели п’ять моніторингових обстежень на КП «Галичводоканал» міста Галича, КП «Житловик» у Бурштині, ПЖКХ в селі Задністрянськ. За результатами проведених лабораторних досліджень у відібраних пробах за мікробіологічними та вірусологічними показниками вода відповідала гігієнічним вимогам.
А от результати перевірки фізико-хімічних показників (твердість) виявилися гіршими. Вода, відібрана із централізованого водопроводу КП «Житловик» у Бурштині, не відповідала нормам і становила 8,7 ммоль/дм куб та 16,2 ммоль/дм куб при нормі 7,0 ммоль/дм куб.
Підвищений вміст по твердості експерти пояснюють заляганням природніх солей кальцію та магнію у підземних водах.
Минулого року Держпродспоживслужбою також проводилось моніторингове обстеження криниць у селах Крилосі, Залукві та Більшівцях. Фахівці відібрали 22 проби води і з’ясували, що вісім з них не відповідало по мікробіологічним показникам, по фізико-хімічним та вірусологічним показникам відхилень не було.
Проте, місцеві жителі якістю води не дуже вдоволені, особливо якщо мова йде про воду саме з криниць. У групі «Галич давній сучасний» https://www.facebook.com/groups/492963674176355/permalink/2254959421310096/ у Facebook люди масово скаржаться на солі, іржу, вапняк, а також те, що через погану якість води та осад швидко виходять з ладу побутові прилади: пральні машини, бойлери та ін.
«У кого є централізоване водопостачання, тим пощастило, вода дуже добра. А наша «рідна» з криниць всюди різна. У Залукві погана вода», – пише Наталя Медвідь.
«В криницях у Заріці води практично нема. А якщо є, то неякісна. На Горі вода з вапняком. Накип у чайнику утворюється буквально після другого кип’ятіння води», – висловлює спостереження учасниця спільноти Ольга Федорович.
Микола Гарасимів вважає, що і в Галичі і його околицях вода дуже поганої якості: «Знаю по роботі, яку пральну машину з Галича розбираєш – накипи набагато гірші, ніж в техніці з інших регіонів. А з Заріки взагалі накип світло- коричневого кольору, як від солей магнію», – додає чоловік.