Йдеться про Богородчанську та Єзупільську громади.
Фахівці Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області встановили сказ кота в одному з населених пунктів Богородчанської громади та сказ лисиці в Єзупільській громаді. Фахівці здійснили епізоотичні розслідування за цими випадками, повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.
Щоб ліквідувати захворювання на територіях громад, фахівці затвердили план дій, визначили території як несприятливі та загрозливі, наклали карантинні обмеження.
Як розпізнати зараження сказом у людини?
Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи та завжди закінчується смертю.
Симптоми сказу. У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває від 7 днів до 3 місяців, але може збільшуватися до 1-го чи 3-х років, залежно від низки факторів:
- місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
- кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
- віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).
“Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку”, – інформують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
Читайте також: На Прикарпатті виявили випадок сказу у кота