Лікарі вирішили не видаляти поранену кінцівку.
23-річний снайпер Владислав одинадцятий місяць на лікуванні. Поступив сюди на початку серпня минулого року після важкого поранення під Соледаром.
Відбити ворога
Історію бійця розповідають в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.
«Ми спостерігали, як формувалася група наступу з їхньої сторони, і працювали по ній. Намагалися їх відбити, а вони все підходили. Пів дня їх кошмарили і… не повезло мені. Навели на той квадрат артилерію і ракети зачепили мене», – згадує хлопець.
Не вистачило декількох секунд
Влад не виключає, що був шанс уникнути поранення, але він «загальмував».
«Якраз в цей момент перед нами стояли наші. Там була заправка. Думав, що то по них криють, – пояснює він. – Якби я раніше… секунд 10 мені б хватило до окопа. Там метрів вісім, вже недалеко було. Просто встати, забігти і все. Могли, звичайно, поранити по дорозі, але було більше шансів уціліти, а я лишився лежати на місці і спостерігав. Але коли ми їхали на Схід, я казав: ми їдемо в одну сторону».
Влад отримав мінно-вибухове поранення з великим дефектом кісткової та м’яких тканин. У його нозі немає шматка кістки. В Івано-Франківськ його привезли, щоб ампутувати ногу, але лікарі сказали, що спробують врятувати. Вони, на його переконання, хороші і роблять «все можливе і навіть більше».
Ходити за допомогою палички
Він – один з перших пацієнтів, за ногу якого взявся тандем комбустіологів і травматологів. Перші закривали м’які тканини, інші нарощують кістку.
«Нога, як прогнозують лікарі, відновиться, але не повністю, – ділиться хлопець. – У мене всі сухожилля вирвало. Пальців не відчуваю, стопою не можу рухати. А ходити, казали лікарі, буду. З паличкою, але буду… Краще своя нога, ніж без ноги».
Влад родом із Хмельниччини. До служби в армії вчився у коледжі культури і мистецтв, грав на трубі. Життєві плани хлопець будує обережно.
«Треба спочатку почати ходити, а потім буду думати про майбутнє».
Також він хоче, щоб в суспільстві з розумінням ставилося до тих, хто воював і не говорили: «Ми вас туди не посилали!». Бо ця фраза для нього означає зраду з боку тих, кого йшов захищати.
Читайте також: Прикарпатців закликають не вживати калію йодид “про всяк випадок”