В Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей IT-спеціалісти відкрили комп’ютерну лабораторію. Там зможуть займатися 50 дітей-сиріт, зокрема з прифронтових територій, розповів “Суспільному” директор закладу Василь Серденько.
За його словами, зараз у центрі соціально-психологічної реабілітації перебувають 27 дітей. Це — сироти, позбавлені батьківського піклування і ті, хто переїхав на Прикарпаття з прифронтових територій.
“До повномасштабного вторгнення в Україні були таких 76 центрів реабілітації. Ми ще прорахуємо доцільність, але наші спонсори пообіцяли, що в єдиному нашому закладі в Україні працюватиме Starlink”, — говорить Василь Серденько.
Десятикласниця Христина перебуває у центрі соціально-психологічної реабілітації приблизно п’ять місяців. Дівчина каже, останнім часом з’явилося багато незручностей з дистанційним навчанням через проблеми з електропостачанням. Тому, на її думку, комп’ютерна лабораторія дуже потрібна.
“У нас лише нещодавно це все приєднали, тільки почали робити. Наш директор Василь Серденько це все влаштував, щоб ми мали можливість вчитися на комп’ютерах дистанційно”, — розповідає Христина.
До відкриття лабораторії долучилися представники однієї з IT-компаній, яка у 2022 році відкрила свій офіс в Івано-Франківську, розповідає директор з галузевих питань цієї компанії Святослав Кавецький.
“Ми закупили меблі, придбали комп’ютери: як ноутбуки, так і настільні моделі. І таким чином це вдалося реалізувати. Тобто ми почали проводити збір в грудні, а зараз вже завершили й лабораторія може працювати”, — каже Святослав Кавецький.
Комп’ютерна лабораторія — це спільна ініціатива однієї із найбільших ІТ-компаній в Україні та Івано-Франківського ІТ-кластера, каже його виконавча директорка Ірина Дарвай.
“Тут діти можуть навчатися та здобувати якісну освіту в такий складний час. Це дозволить їм в майбутньому отримати шанс на якісне життя і бути успішними”, — пояснює Ірина Дарвай.
Читайте також: В Івано-Франківську розшукують 14-літнього вихованця центру соціально-психологічної реабілітації