Про це Суспільному розповіла голова громадської організації “Сонячні діти Івано-Франківщини” Валентина Цура.
Її син також взяв участь у цій зустрічі.
“З кожним наступним заняттям діти приходять все з більшою радістю. Стають більш відкритими”, — каже Валентина Цура.
Мати учасниці зустрічі Марти Галина Януш погоджується зі словами голови громадської організації “Сонячні діти Івано-Франківщини”:
“Їм взагалі подобається музика, співи, танці. Цим ми стараємося дітей зайняти, бо в нас є і гурток танців, і гурток музики. Нам би ще й співи не завадили, бо це дуже-дуже корисно та цікаво для дітей”.
Ініціаторка зустрічі — доцентка кафедри методики музичного виховання і диригування Карпатського національного університету імені Василя Стефанка Ірина Новосядла. Вона разом зі студентами допомагала британському волонтеру Найджелу Осборну проводити цю музичну терапію.
“Ми долучилися до ініціативи, але такого напряму, як музичні заняття, у них ще не було. Були гуртки образотворчого мистецтва, гімнастика. Для наших студентів це — перший досвід. Зрозуміло, що це було складно, але Найджел дуже мотивував студентів. Він — харизматична людина, і знайшов потрібні слова, щоб надати впевненості так, щоб наступні заняття студенти вже могли проводити самі”, — каже Ірина Новосядла.
З музичною реабілітацією Найджел Осборн вже втретє відвідує Івано-Франківськ. Музикант каже: готовий приїздити частіше, але в межах візи має право перебувати в Україні тільки 90 зі 180 днів. Приїздить, як волонтер, розмовляє українською. Його мета — морально-етична.
“Світ наш — у складній ситуації. І мистецтво відіграє дуже помітну роль. Українська культура важлива — це ваша ідентичність. Ваша культура, мова, ваш спосіб життя — це Україна. Тому через культуру і через мистецтво можемо дуже багато робити”, — говорить Найджел Осборн.
Професор каже: перебувати разом з людьми із синдромом Дауна, це — “бути разом з ангелами”. Музика ж дозволяє спілкуватися з ними на емоційному рівні.
“Для коригування вимови люди важко працюють, бо звуки іноді складно повторити, але проспівати — значно легше. Це — ефективний метод. Музичні інструменти допомагають розвивати моторику, і це важливо для дітей із синдромом Дауна, бо вони часто мають не дуже сильні мускули. А ми можемо через музику і рух будувати силу”, — каже Найджел Осборн.
Британський волонтер проводить музичну терапію також і для військових, які мають ампутації через поранення на фронті. А у травні анонсує проведення реабілітації для родин військових з бригади “Азов”. Найджел Осборн говорить, що вірить в Україну, її перемогу та переконаний у підтримці британських військових, які приїдуть сюди, щоб гарантувати мир.
