Сьогодні, 28 листопада, в Івано-Франківську провели презентацію українського перекладу графічного роману “Батько Горіо“.
Графічний Роман у Франківську презентує француз українського походження Кирило Горішній, популяризатор графічних романів, директор видавництва «Леополь». Він коротко розповів про свою життєву історію – бабуся та дідусь чоловіка переїхали до Франції ще до війни, він народився там, але згодом повернувся в Україну.
Свого часу він працював у посольстві Франції, згодом став фотокореспондентом, але вирішив досліджувати українську літературу. Так дійшло і до графічних романів.
«Мені не дуже близьке слово «комікс», бо це слово не достатньо пояснює культуру жанру. У Франції ми називаємо це банд-десіне (bande dessinée-мальована стрічка, франц.) і ця література дуже популярна у Франції. Якщо ви побуваєте у Франції – побачите там полички, забиті такими книгами», – каже Горішній.
Видавництво створює графічні романи, де існують не лише позитивні або негативні супергерої — у книгах можна знайти різні характери, живі історії. До прикладу, вони видали книгу за романом Івана Франка «Герої поневолі», де розповідають про чиновника на Львівщині, і він, каже директор видавництва, радше негативний персонаж.
Після виданого коміксу за Франком, автор у Франції побачив на полиці графічний роман за Оноре де Бальзаком і вирішив, що це буде чудовим продовженням серії.
«Ми всі в школі читали Бальзака, але відкрив його по-новому саме завдяки малюнкам популярного французького художника. Його малюнки деталізовані, він показує деталі архітектури – чоловік досліджував архіви, історію, зробив у малюнках певну реконструкцію. Комікси часом працюють, як завод – художники малюють швидко і поверхнево. Це неправильний підхід», – пояснює Кирило Горішний.
Довідково: «Батько Горіо» – один із найвідоміших романів французького письменника Оноре де Бальзака, написаний у 1832 році, що згодом увійшов до зібрання творів «Людська комедія». У невеликому романі описують історію батька Горіо – чоловіка, який до не тями любить своїх доньок, хоча вони довели його до зубожіння, та молодого хлопця, який приїхав до Парижа і вирішив будь-що підкорити це місто. В історії переплітаються долі різних людей, які проживають в одному пансіонаті, та інших персонажів.
Нагадаємо, у Франківську молода авторка презентувала книгу про сучасну Попелюшку.