В Івано-Франківську говорили про практику ухвалення виправдувальних вироків

  • 23 жовтня в обласному Апеляційному суді відбувся спільний круглий стіл Відділення асоціації правників в Івано-Франківської області, Громадської організації «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів» та Юридичного інституту Прикарпатського національного університету на тему: «Практика ухвалення виправдувальних вироків: надії та реальність».

    Одним з постулатів кримінального права будь-якої демократичної країни є принцип, що жоден невинуватий не може бути покараний. Тому що, якщо допустити, що суд засудив невинуватого, то сподіватися на віру громадян у справедливе правосуддя не доводиться.

    На сьогоднішній день ухвалення виправдувальних вироків в Україні є незначною частиною у порівнянні з ухваленням обвинувальних вироків. Розглядаючи кримінальне провадження, суди мають керуватися положеннями Кримінального кодексу України та Кримінально процесуального кодексу України та враховувати роз’яснення, наведені у відповідних постановах Пленуму Верховного Суду України.

    Для кожного правника не секрет, що випарвдувальний вирок у нашій країні – рідкісне явище. Для прокуратури та слідства виправдувальний вирок – це результат їхньої неефективної роботи, недопрацювання, тому система «обвинувачення» всіма силами прагне такого явища не допускати, а якщо воно мало місце в суді першої інстанції – негайно ліквідувати, використовуючи для цього всі методи, у тому числі й прогалини чинного Кримінального процесуального кодексу України.

    Для обговорення цих питань, вироблення спільного бачення та підходів до вирішення актуальних правових проблем організували Спільний круглий стіл за участю представників Відділення АПУ в Івано-Франківській області, ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів» та Юридичного інституту Прикарпатського національного університету. До обговорення активно долучилися й юристи, прокурори та представники органів державної влади та громадськості.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!