Сьогодні, 11 листопада, в Івано-Франківську відбувається пленарне засідання спілки голів обласних рад директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Володимир Стасюк, директор медичного коледжу каже, що у кожній області є коледжі, технікуми і училища, і от сьогодні відбувається спільне засідання всіх голів із всієї України.
“Одна з важливих проблем, яку обговорять – проект закону про фахову вищу освіту. Також розглянемо питання про фінансування закладів, бо невідомо, як будуть отримувати кошти ті, хто входить у структуру університетів”, – зазначає Стасюк.
Також він додає, що мова буде йти взагалі про коледжі та їхнє місце.
“Думаю, якщо коледжі готують для регіонів, то вони мають і звідти фінансуватися. Якщо заклад готує кадри для області, то чи є потреба в державному фінансуванні”, – каже пан Володимир.
Він наголошує, що у заході візьмуть участь близько 25 осіб.
Анатолій Похресник, голова Спілки голів обласних рад директорів зазначив, що засідання збирається двічі на рік і в Франківську вони приблизно раз у 15 років. Чоловік також каже, що найбільш хвилюючі питання – фінансування та ситуація із законом про передвищу фахову освіту, який ще не прийняли.
“Суть закону в тому, щоб задовільнити і навчальні заклади, і роботодавців, і студентів”, – каже Похресник та додає, що цей закон мав би бути прийнятий цього року.
Євген Жувченко з Луганської області каже, що проблемних питань багато.
“Питання, яка наша місія. Коледжі і технікуми – випускають молодших спеціалістів, які необхідні нашій державі. Тому наш рівень потрібний, якщо цього не буде, то державі буде нелегко”, – зазначає пан Євген.
Його колега Олексій Макуха з Донеччини каже, що багато спеціалістів суто з коледжів та технікумів працюють на підприємствах і заводах. Та, на жаль, багато молоді їде закордон.
“Ми хочемо показати, що за молодих спеціалістів треба боротися”, – закінчує Макуха.
Читайте також: Реформи в освіті: прикарпатські депутати відвідали навчальні заклади