Сьогодні, 14 лютого, в Івано-Франківську в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася прес-конференція присвячена Дню онкохворої дитини. Цей день почали відзначати з 2003 року.
Завідувач онкогематологічного відділення Іваненко Алла розповіла, що відділення існує четвертий рік. Тут розміщено 25 ліжок, лікується 5 дітей на рак і 20 хворих лікує онкогематолог. Всього на обліку в онкодерматолога знаходиться 100 дітей.
Хіміотерапія проводиться з моменту виявлення хвороби, повідомила заввіділенням. Всі діагнози ставлять в київській лабораторії. Кожна хвора на лейкемію дитина має свій протокол лікування.
Медик зазначила, хіміотерапія надзвичайно агресивна для дитячого організму процедура. Вона призначається і проводиться для кожної дитини індивідуально. Лікарі день і ніч борються за життя дитини. 33 день ремісії і дитина одужала. Медик наголошує, що терапія має бути більш сильною. Крім того, діти з доброякісною пухлиною також потребують хіміотерапії.
На сьогодні найжорстокішим захворюванням є рак нейробластоми. Попри ризики та інші економічні, соціальні негаразди існує великий процент дітей, які одужали. Статистика показує, що 180 із 200 хворих одужує. Кожна дитина індивідуальна, а рак – процес боротьби хто кого переможе.
Алла Іваненко розповіла, що колись не було лікування, яке застосовувалося б з місячного віку. Тепер існує сучасна терапія, яка дозволяє лікувати дитину з місячного віку народження.
Лікар зауважила, що на сьогодні зросла уважність батьків до дітей. “Є батьки, які приводять дітей і ми з порога бачимо, що дитина наша”, – розповідає медик.
Заввіділенням відзначила важливість взаємодії батьків та педіатрів. Можна бути некваліфікованим, а уважним педіатром, який зможе зрозуміти, що з дитиною щось не так. Є і генитичний фактор, і вплив, зазначила Алла Іваненко.
Вікторія ЗВАРУН
Читайте також: У Яремче проходить міжнародна конференція онкологів