Паркові озера у Франківську обміліли: чому це сталося

  • В соцмережах почали поширювати дописи про падіння рівня води в паркових озерах Івано-Франківська й писати різні здогадки. 

    У чому справа, пояснила директорка КП “Центр розвитку міста та рекреації” Руслана Василюк, посилаючись на еколога, інженера, провідного хіміка сектору хроматографічних випробувань Лабораторії моніторингу вод Західного регіону Михайла Микицея.

    Для ставків у парку ім. Т. Шевченка виняткову роль відіграють атмосферні опади, яких впродовж цього року було не так багато порівняно з минулим. Внаслідок недостатньої кількості атмосферних опадів сезон літньої та літньо-осінньої межені цьогоріч характеризується для цих невеликих ставків у парку значним обмілінням, відповідно порушується природний баланс хімічних та біологічних процесів, відбувається розвиток фітопланктону та інші процеси. Ці водойми сильно залежні від кліматичних чинників, що ще раз доводить гостроту цих фундаментальних екологічних проблем. 

    Як зазначає еколог, дані провідних наукових екологічних центрів світу свідчать, що малі штучні ставки, та навіть ефемерні маленькі водотоки, які в період посухи зникають чи відступають до безстічних ділянок виконують численну кількість екосистемних функцій регулювання, підтримання, забезпечення та ін., вони є об’єктами природозбереження та найчастіше потребують невтручання з боку людини.

    “Мешканці Франківська повинні негайно брати участь у пом’якшуванні наслідків цих проблем. Найпростішим варіантом є більш раціонально використовувати воду вдома, та озеленювати свій простір при можливості, а також цікавитись результатами досліджень, які проводяться в межах громади”, – інформує Михайло Микицей. 

  • Читайте також: Працівники очисних споруд у Калуші й досі не отримали обіцяних два мільйони

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!