На окупованій території залишилися її батьки.
“Квартира в Маріуполі, де я мешкала з донькою, не вціліла. В окупації ми пережили відсутність світла, води, газу, тепла та мобільного зв’язку. Ми не розуміли, що відбувається. Відчували та чули всі вибухи. Добре, що батьки живуть не в Маріуполі. Це нам зберегло життя”, — каже Тетяна Васильєва.
До облаштування кафе в Івано-Франківську жінка долучила людей з інших регіонів. Стіни кав’ярні прикрашають розписи довоєнного Маріуполя переселенки з Дніпра за світлинами Тетяни.
“Я вирішила, що хочу показати місцевим та переселенцям, яким було наше місто Маріуполь. Розписи робила дівчина з Дніпра. Вона допомогла мені реалізувати задумане”, — розповідає Тетяна Васильєва.
За її словами, дитячий куточок у закладі допомагала облаштувати переселенка з Миколаєва Ольга Матвєєва. Вона з чоловіком займається виготовленням дитячих меблів та іграшок за методикою Монтессорі. Жінки познайомилися на курсах з бізнес-планування, які проводила в Івано-Франківську організація “Молода Просвіта Прикарпаття”.
“Ми помітили, що приходять багато мам із дітками. Вони хочуть попити каву, порозмовляти. Тож запропонували поставити дитячий куточок, щоб дітки могли погратися”, — каже Ольга Матвєєва.
Кав’ярня доступна і для людей з інвалідністю — тут є кнопка виклику.
Тетяна Васильєва каже: це — її перший досвід у бізнесі, адже у Маріуполі вона працювала керівницею відділення банку. Щоб відкрити кав’ярню, жінка від літа 2022 року писала заявки на гранти.
“Подавала у кілька організацій і одна з них мені погодила грант. А у листопаді я отримала грантові 80 тис. грн. Всі інші гроші на відкриття я вклала з власних заощаджень”, — говорить переселенка з Маріуполя.
Згодом Тетяна Васильєва планує проводити у кав’ярні зустрічі для переселенців або експонувати картини.
До теми: Благодійна лотерея відбулася: особлива карта України знайшла свого власника