У Франківську підбили підсумки соціологічних досліджень судової системи

  • Сьогодні, 14 вересня, відбулася прес-конференція та круглий стіл на тему “Суди Прикарпаття через призму соціологічних досліджень: методологія, проблеми, перспективи”.

    Як зазначив суддя апеляційного суду Андрій Малєєв, зараз найголовнішим завданням є відновити довіру до судової системи.

    «Ми орієнтуємося на те, щоб наблизитись до споживача і максимально задовольнити його потреби. Сьогодні підбиваємо підсумки першого пілотного етапу соціологічних досліджень. У нас є вже певні результати і ми готові їх представити. Крім того, ми спробували розділити те, що відбувається у суді, на ряд послуг і спробували виробити стандарти цих послуг. Ми вперше попробували зробити опитування в онлайн-режимі за допомогою електронних носіїв. Нам дещо вдалось, але більше не вдалося», – зазначив він.

    QfUWSdxPLJQ

    У всіх судах Івано-Франківської області проводилися соціологічні дослідження, щоб зрозуміти, в якому стані зараз перебуває судова система, які її основні проблеми та перспективи розвитку. Опитування відвідувачів судів відбувалося анонімно: до них підходив інтерв’юер і вони анонімно на електронному носії заповнювали анкету.

    Соціолог Ольга Максимович розповіла, що, незважаючи на те, що суспільство, з одного боку, ніби негативно налаштоване до суддів, все ж таки оцінка якості роботи судової системи доволі позитивна.

    «Ми провели перший етап соціологічних досліджень, який показав подальші перспективи розвитку. Більшість опитаних позитивно оцінили роботу судів. Тут треба враховувати, що переважно відвідувачами суду є люди, які знають цю роботу. А негативну оцінку роботі судів дають переважно люди, які жодного разу в суд не зверталися. Ми спробували знайти ту спільну платформу для взаєморозуміння, бо внутрішня і зовнішня оцінка мають співпасти», – зазначила Ольга Максимович.

    Yc9A9xY_9qQ

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!