9 квітня в Івано-Франківську відбувся показ нового документального фільму «Живого ТБ» під назвою «Ті, що вірні».
Ця стрічка розповідає про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля після насильної ліквідації у 1946 році.
Фільм «Ті, що вірні» — історія заборони і легалізації найбільшої переслідуваної Церкви XX століття. Після насильної ліквідації у 1946 році вірні УГКЦ протягом 43 років зберігали свою віру у підпіллі. Підпільна церква пережила Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році.
Герої стрічки, які творили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. У фільмі використані маловідомі архівні фільми, фотографії та спогади учасників багатьох подій 80-х років, які привели Українську Греко-Католицьку Церкву до відродження в Радянському Союзі.
Ідея стрічки — «оживити» десятки годин архівного відео та сотні документальних фотографій. Для цього відшукали людей, які потрапили в об’єктив камери, і розпитали їх історії. Тому кадри, які вже стали історією, розкриваються в новому світлі. Зйомки проводились в Україні, Польщі, Росії.
Режисером фільму виступив молодий митець Валентин Дігтяренко, який є також автором фільму «Капелани». Він відзначив, що творці спершу передивлялися архівні відео, а потім почали шукати людей, які на тому відео були… Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їхні долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи.
Хоча фільм документальний, але через силу самої його історії є досить проникливий для глядача. Презентації стрічки, окім Івано-Франківська, вже відбулися у Бучачі, Тернополі, Хмельницькому та Києві.
Нагадаємо, Отець Йосафат Бойко на власній сторінці у Фейсбук поділився роздумами Патріарха Йосифа Сліпого над словом “православний” у богослужбових текстах. Міркування дуже цінні і можливо розвіють сумніви, які існують у вірян греко-католиків.