В Івано-Франківську презентували “План дій” щодо дотримання принципу верховенства права у сфері надання адміністративних послуг.
Подія відбулась сьогодні, 13 січня, в рамках проекту “Місцеве самоврядування та верховенства права в Україні”. До слова, проект у Франківську вже не вперше.
Основним стало дослідження щодо дотримання принципів верховенства права у наданні послуг. Рівень дотримання принципів верховенства права у місцевому самоврядуванні у міста Івано-Франківська досліджувався на прикладі послуг у сфері архітектури та містобудування.
“Ми плідно працюємо в напрямку дотримання верховенства права. Ми працюємо в напрямку відкритості і прозорості. Франківськ не зупиняється. Проблем у наданні послуг є досить багато”, – запевняє міський голова Руслан Марцінків.
Дослідження відбулось у межах проекту “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні”, який реалізується Академією Фольке Бернадотта (АФБ) у 2014–2017 рр. і фінансується Шведським агентством з міжнародного розвитку Sida.
Слід зазначити, результати проведеного дослідження демонструють достатньо високий рівень забезпечення принципів верховенства права як на законодавчому рівні, так і на рівні суб’єктивної оцінки серед працівників та користувачів послуг адміністративних установ.
Втім експерти заявляють, виявлено ряд проблем з реалізацією принципів верховенства права. Саме з метою їх вирішення Дорадчий комітет проекту, створений при міськраді, разом з експертами Академії Фольке Бернадотта на основі результатів дослідження розробив План дій.
Документ покликаний розкрити потенціал до підвищення рівня верховенства права в Івано-Франківській міській раді, та, відповідно, рівня задоволеності користувачів послуг.
До Дорадчого комітету ввійшли профільні працівники Івано-Франківської міської ради, представники громадського сектору, журналісти та представники експертного середовища. Співпраця з Дорадчим комітетом відбувалася у двох форматах: робочих зустрічей та дистанційної роботи у форматі desk-research.
Одним з наочних компонентів “Плану дій” є дорожні карти, розроблені експертами Проекту, щодо процедури надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, присвоєння (зміни) поштової адреси та надання будівельного паспорту забудови земельної ділянки.
Нагадаємо, “Ми працюємо над тим, щоб у нас не було формальних відписок”, – керівник ЦНАП в Франківську.