В актовій залі Педагогічного факультету в рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Вся Україна читає дітям» відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури “Літературна кавалєрка” за участі письменників Сергія Гридіна (м.Рівне), Ірини Мацко (м.Тернопіль), директора ВЦ «Академія» Василя Теремка (м.Київ).
Організатори заходу – доценти кафедри фахових методик і технологій початкової освіти, керівники Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Тетяна Качак та Лариса Круль, інформує прес-служба ПНУ.
У рамках проведення заходу відбулася презентація книг – «Незрозумілі» та «Не-Ангел» Сергія Гридіна, «Перехідний вік моєї мами» Ірини Мацко, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян. Ці чудові книги, видані у ВЦ «Академія» та видавництві «Академвидав», свідчення того, що в сучасній українській літературі з’явилась якісна реалістична проза для підлітків і молоді: актуальна проблематикою, захоплива сюжетами, близька героями, зрозуміла мовою, відверта і нестереотипна. Ці повісті не залишать байдужим жодного читача, насправді їх не можна прочитати, їх можна тільки пережити.
Чому «Літературна кавалєрка»? Відповідь на це запитання дала Тетяна Качак:
«Такий формат презентації цікавий молодому поколінню, бо не передбачає пасивного спостереження чи слухання автора, а вимагає творчості, критичного мислення, активної читацької рецепції, інтерактиву та проявів особистого характеру. Літературна кавалєрка – це доленосна зустріч з цікавими і близькими героями текстів. Літературна кавалєрка – це незабутнє побачення з письменниками-авторами Сергієм Гридіним (м. Рівне), Іриною Мацко (м. Тернопіль) та директором ВЦ «Академія» Василем Теремком. Літературна кавалєрка – це поцілунки долі – перемога у презентації-грі, у презентації-змаганні та автографи на сторінках улюблених книг».
Безпосередніми учасниками КВК-презентації були команди студентів Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та учні Івано-Франківської ЗОШ № 6 ім. Івана Ревчука. Кожна із команд виконала 5 завдань: презентували одну із книг серії, активно задавали запитання авторам та видавцеві, відповідали на їх запитання у бліц-турнірі, а також підготували цікаві «подарунки» для улюблених письменників – відеопрезентації, буктрейлери та мініфільми.
Нагадаємо, студенти-іноземці ІФНМУ яскраво відсвяткували індійське свято Дівалі.