Вони виготовляють патріотичні сувеніри.
Родина військовослужбовців з Маріуполя релокувала свій сімейний бізнес до Івано-Франківська. Доки батько разом з чоловіком боронять країну від російської агресії, Марія Гльоза з рідними виготовляє дерев’яні сувеніри на патріотичну тематику.
Свою справу переселенці відновили після того, як військові РФ знищили у рідному місті житло та бізнес, повідомляє “Суспільне”.
Батько Марії Гльози воював з 2014 року. Пішов боронити країну й на початку повномасштабного вторгнення Росії.
“Ми всі чекали, що війна розпочнеться 16 лютого, як писали по всіх каналах, — якраз на день народження тата. Але вони пішли на мій, я народилася 24 лютого — такий подарунок”, — розповідає Марія Гльоза.
Окрім батька, воює й чоловік жінки.
“Чоловік — прикордонник. Він був на заводі імені Ілліча в Маріуполі. Там отримав кульове поранення і потрапив у полон. 29 червня 2022 року його звідти повернули”, — каже Марія.
До Івано-Франківська родина переїхала рік тому. Грант на відродження сімейної справи отримав батько Марії.
“Гроші на відновлення бізнесу татові, як ветерану, надав Український ветеранський фонд за програмою #ВАРТО. Вони почули нашу розповідь про те, як батько займався цією справою у Маріуполі і як ми все втратили. Він написав план розвитку бізнесу і пройшов конкурсний відбір”, — говорить Марія Гльоза.
У рідному Маріуполі сім’я готувалася до відкриття власної сувенірної крамниці. В Івано-Франківську, каже Марія, все довелося починати з “нуля”. Підтримують її брат, мати, бабуся та дворічна донечка.
“Ми хотіли переїхати на захід України, бо тут — і повітря свіжіше, й гори поряд. Важко було залишити дім, який все життя будували. Коли сюди приїхали, було складно. Все починали з початку”, — говорить Марія.
Наразі жінка повністю контролює процес виробництва — від ідеї дизайну до кінцевих штрихів на готовому виробі. Сувеніри виготовляють здебільшого на українську й патріотичну тематики. На багатьох виробах зображений Маріуполь.
Окрім дерев’яних сувенірів, родина планує налагодити випуск кашкетів та футболок із вишивкою. Для цього вже придбали вишивальну машинку.
Читайте також: На Рожнятівщині школярі виготовляли для воїнів ангеликів