Сьогодні, 20 жовтня, під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа розповіли про ціни на різні товари в місті.
Заступниця начальниці управління економічного та інтеграційного розвитку Світлана Криворучко повідомила, що на місцевих ринках ціни на всі товари вищі, ніж у торговельних мережах. Це спричинене тим, що у магазинах є знижки. Проте, містяни готові платити дорожче за деякі продукти. Наприклад, за домашні яйця, які купують на 20% дорожче, чи сметану.
“На ринку, наприклад, борошно на 40% має вищу ціну, ніж у торговельних мережах. Ймовірно, це тому, що ринок швидше реагує на підвищення вартості. А її зараз підіймають якраз на борошно і олію. Буквально стрімке підвищення, ціни підростають майже щодня”, – зазначила чиновниця.
Також Криворучко розповіла і за вартість хліба. За її словами, це основний і соціальний продукт. З 2016 року ціна на нього зросла майже вдвічі, а де-не-де навіть більше. У двох основних виробників хліба в Івано-Франківську тільки за останніх три-чотири місяці вартість хліба зросла на більше, ніж гривню. І вона буде збільшуватись надалі.
“Є тенденція до збільшення цін на основну сировину – борошно. Тому експерти прогнозують зростання вартості хліба до кінця року десь на 20%”, – зазначила чиновниця.
Також вона підсумувала, що загалом середня вартість різних продуктів в Івано-Франківській області та в Україні не сильно різниться. Є відмінність, наприклад, у цінах на хліб першого ґатунку і батон.
Посадовиця пояснює, що ціни зростають і знижуються через інфляційні процеси та сезонність. Натомість державне регулювання не має суттєвого впливу на ціноутворення, а є просто інструментом тиску на бізнес.
Також великий вплив на ціноутворення мають зовнішні чинники такі, як світові ціни на продукти та сільськогосподарську сировину. Прикладом цього можна вважати підвищення вартості олії, оскільки є неврожай.
До теми: ціна овочів 2020 – як спека та потопи вплинуть на вартість