У заході взяли участь керівники профільних департаментів ОДА, керівники ПрАТ «Івано-Франківськторф» Василь Дмитрів, ТОВ «Агро Україна Захід» Пилип Юркевич, представники райдержадміністрацій, голови сільських рад. Повідомляє Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
На думку Валерія Крецула, 2015 рік виявився одним із найскладніших у сенсі пожежної безпеки. “Це було зумовлено збереженням довготривалої спекотної та сухої погоди, відсутністю опадів упродовж тривалого часу”, – сказав він.
Крім того, Валерій Крецул зазначив, що з січня 2015 року розпочався пожежонебезпечний період. Найяскравіше це проявилося у серпні та вересні. У цей час щоденно пожежно-рятувальні підрозділи здійснювали близько 25 виїздів на гасіння пожеж у природних екосистемах. В окремі дні кількість виїздів становила більше 40. Найбільша кількість таких пожеж виникла на території Рогатинського, Городенківського та Калуського районів.
На переконання присутніх, 2016 рік не обіцяє бути легшим. На підставі довготривалих прогнозів Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, у цьому році очікується висока та надзвичайно висока пожежна небезпека, тобто тенденція до зростання пожеж у природних екосистемах лише збільшується. Тому потрібно мобілізувати всі сили та засоби, оскільки вчасне попередження та вжиття відповідних заходів зменшить ризик виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій в екосистемах області.
Про реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із пожежами на торфополях області, розповів начальник управління ДСНС в області Володимир Чернецький.
“Проблеми пожеж в екосистемах завжди були актуальними для Прикарпаття”,– – сказав очільник обласного рятувального відомства.
Кількість пожеж у екосистемах впродовж останніх років має тенденцію до збільшення. Так у 2015 році на території області виникло 1249 пожеж у природних екосистемах на загальній площі 382,14 га. Матеріальні збитки від пожеж сягнули понад 41 млн грн.
За словами посадовця, основною причиною пожеж на торфовищах та в екосистемах був і залишається людських фактор.
Під час наради обговорили й проведення інженерно-технічних заходів для утримання торфовищ у зволоженому стані, порядок оформлення та подання запитів на фінансування із обласного фонду охорони природного навколишнього середовища, стан подання запитів, забезпечення охорони та виконання комплексу протипожежних заходів, утримання у належному стані торфополів.
Нагадаємо, що прикарпатські рятувальники застерігають про небезпеку загорянь сухої трави.