Їх встановили на фасаді Ліцею ім. Івана Пулюя, де навчались Герої.
В Івано-Франківську відкрили памʼятні дошки трьом полеглим захисникам – Гнату Тарасюку, Павлу Панфілову та Володимиру Третяку. Про це повідомив очільник міста Руслан Марцінків, пише “Галицький кореспондент“.
Гнат Тарасюк був ще в АТО
Гнат Тарасюк брав участь ще в АТО. У складі добровольчого батальйону «Шторм» воював на Луганщині. А коли Московія відкрито напала на Україну, в перший же день подався добровольцем на війну. Служив у 126 окремій бригаді ТРО. Був штурмовиком. 13 серпня 2023 року під час штурму лівого берега Дніпра в Херсоні отримав смертельне поранення.
«Син був мій чудовий, прекрасний, добрий», – говорить про свого сина, загиблого Героя, батько Ігор Тарасюк.
Володимир Третяк отримав поранення на Яворівському полігоні
Про своє перше і єдине кохання, яке забрала Росія, розповідає дружина загиблого Героя Володимира Третяка Ольга. Вони разом навчалися у Прикарпатському національному університеті. Володимир щодня розвивався і дуже любив свою роботу. Упродовж 15 років чоловік працював асистентом кафедри біології та екології, працював у туристичному клубі «Похід у гори», а свого часу був виховником у скаутській організації «Пласт». Він підкорював найвищі та найкрасивіші вершини світу: у Японії, Чилі, Бразилії, Аргентині, Непалі, Франції та Туреччині. 27 лютого 2022 року, отримавши повістку, одразу з’явився до ТЦК. Звідти був направлений на навчання у Яворів. Однак вже за два дні у навчальний центр прилетіла російська ракета. 13 березня Володимир Третяк отримав смертельне поранення на Яворівському полігоні.
«Він раніше говорив про те, що я відчуваю, що я маю зробити щось велике і важливе. І це мій обов’язок. Він був найкращим. Був дуже особливою людиною. Він був дуже світлим, дуже теплим і дуже добрим. Найкращим батьком, чоловіком і сином», – розповідає про загиблого Героя дружина Ольга Третяк.
Павло Панфілов підняв прапор в Ізюмі
Відомий франківський спортсмен Павло Панфілов з початку Великої війни вступив до лав Київського ТРО. Після визволення Києва служив у ССО «Схід». Далі продовжував службу у Харкові, де на той час тривали тяжкі бої на Ізюмському напрямку. 11 вересня 2022 року о 5-й ранку Павло Панфілов на позивний «Вікінг» підняв український прапор над державною будівлею міста Ізюм.
«Після Ізюму вони знову були в Харкові, і він знову ж попросився в Бахмут. Прийшов до свого командування, і сказав: «Я хочу, хлопці гинуть, якщо ми зі своїми хлопцями не поїдемо на Бахмут, я перевожусь в іншу частину». І після виконання бойового завдання, вони виїжджали з Бахмута, зупинились і ворожий дрон наздогнав мою дитину 23 лютого 2023 року. Йому було 27 років», – мати загиблого Героя Вікторія Панфілова.
Читайте також: У Коломиї відкрили пам’ятні дошки трьом полеглим воїнам