У Франківську відкрили виставку плакатів Нікіти Тітова до Дня Незалежності

  • В експозиції — приблизно 70 робіт із зображенням тризуба в інтерпретації художника.

    В Івано-Франківську 24 серпня біля Франківського драмтеатру відкрили вуличну виставку плакатів Нікіти Тітова, пише Суспільне.

    На плакатах розміщені наліпки з QR-кодами благодійних фондів “Хеві метал волонтери” та “Рух опору — рух допомоги”, що проводять збори для військовослужбовців.

    Перший плакат з тризубом Нікіта Тітов намалював у 2015 році за порадами художника-плакатиста Андрія Єрмоленка. Митці присвятили його загиблим в Іловайську.

    “Десять років, як ми відзначаємо День Незалежності під час війни. За символи держави боролося не одне покоління українців, вклавши у них своє життя, душу та віру. Саме тому завдяки нашим кольорам, унікальності тризуба можна висловити будь-яку думку — від болю до любові, від пам’яті до віри”, — говорить Нікіта Тітов.

    Організувати виставку художнику допоміг його друг, харків’янин Михайло Бондаренко, з яким Нікіта познайомився у 2015 році під час спільної роботи над виставою “Оскар і Рожева Пані”.

    Михайло Бондаренко — ветеран, волонтер благодійного фонду “Хеві метал волонтери”, театральний діяч і продюсер. З лютого 2022 року він став на захист країни, брав участь у боях за Миколаївщину, Херсон та Бахмут. Після поранення військовий повернувся до професійної діяльності та почав допомагати побратимам.

    “Мені дуже сподобався чорно-білий плакат. Тому що це мене повертає до того, коли я був на фронті. Там немає ніяких кольорів, окрім чорного і білого. Коли ти живеш мирним життям, у тебе світ різноколірний. На війні їх немає: або ти воюєш, або ти не воюєш”, — розповідає Михайло Бондаренко.

    Монтувати виставку допомагав воїн Української добровольчої армії Степан Гавриленко. Боєць наразі перебуває в Івано-Франківську на реабілітації.
     
    “Кожен у цих роботах може побачити щось своє. Тут — віра, надія, любов — те, на чому ми тримаємося з 2022 року. Плакати Нікіти завжди актуальні на суспільно-резонансні теми. Про художника я дізнався перед повномасштабним вторгненням після серії робіт “Оборонні герби українських міст”, — говорить доброволець.
     
    Найбільше Степанові Гавриленку сподобалася робота Нікіти Тітова “Надія”, хоча спершу він її прочитав як “Нація”.
     
    На плакатах розміщені наліпки з QR-кодами із посиланням на збори Михайла Бондаренка та акторів Франківського драмтеатру для допомоги військовим.
     
    “Мій збір на 630 тисяч гривень — для хлопців підрозділу “Деруни” 105 Закарпатського батальйону 63 окремої механізованої бригади, з якими я починав служити. Вони на війні — з лютого 2022 року. Може, два місяці не були на передовій, а так вони весь час воюють”, — каже ветеран Михайло Бондаренко.
     
    Це — друга вулична виставка Нікіти Тітова на День Незалежності. Першу відкрили на Пейзажній алеї у Києві у 2021 році. Доки триватиме експозиція в Івано-Франківську, Нікіта Тітов наразі не знає.
     
    “Коли була попередня вулична виставка у Києві, я думав, що вона навряд чи протримається кілька днів. Люди проходили, роздивлялися роботи, фотографували їх. Плакати висіли три місяці, поки деякі з них не почали зникати. Я не знаю, як буде в Івано-Франківську. Це — своєрідний соціальний експеримент. Сподіваюся, що франківці залишать плакати недоторканими, і ми з Михайлом поїдемо з виставкою в інші міста”, — каже Нікіта Тітов.
     
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!