Вчора, 10 жовтня, у Франківську на реставрацію відправились ще одні старовинні двері.
Про це розповіла Марія Козакевич, ініціатор ідеї “Франківськ, який треба берегти” у соціальній мережі.
«Сьогодні в історії будинку перегорнулась ще одна сторінка – поїхали на реставрацію старовинні металеві двері.
А почалося все з того, що одного літнього дня проходивши повз красиву смарагдову будівлю, вирішили зайти всередину і запропонувати керівництву покращити стан дверей. І одразу ж отримали від директора лісгоспу Руслана Остащука позитивну відповідь! Як кажуть – хто стукає, тому відкриють», – повідомляє Марія Козакевич.
Також активістка коротко переповідає історію будинку.
«Будувалась кам’яниця з самого початку як адмінбудівля – про це голосно говорить поважний і багатодекорований фасад. Проект фінансової дирекції був виконаний у майстерні львівського архітектора Францішка Сковрона.
З 1912 року тут розміщувалась цісарсько-королівська скарбова дирекція – серйозна фірма, яка виконувала функції сучасних держказначейства та фіскальної служби.
Цікаво, що деякі чиновники, які працювали в дирекції навіть мешкали поблизу своїх кабінетів. Перед приходом совітів у будинку було сім службових квартир. Скоріш за все належали вони явно не простим клеркам.
Після війни чиновників у коридорах побільшало. Тут розташувалися такі поважні організації, як міська рада, виконком, а також міський комітет компартії України.
З 1989-го й донині у колишній фінансовій дирекції господарює Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва імені академіка Петра Пастернака. Також тут знаходиться обласне управління лісового та мисливського господарства», – пише Марія Казакевич.
Марія Козакевич додає, що у будинку є неймовірний вітраж і скляний дах в одному з залів. І відомо, що більше у Франківську таких великих вітражних стель немає.
Читайте також: В Івано-Франківську демонтували старовинні двері на Шевченка, 44