Сьогодні, 22 червня, за круглим столом зустрілись представники Коаліції малого та середнього бізнесу Івано-Франківщини, Ради підприємців міста Івано-Франківська, органів влади та місцевого самоврядування.
Серед основних проблем, які вбачають підприємці для роботи сьогодні, є порушення строків розгляду питань ЦНАПом, надання невмотивованих відмов за результатами розгляду заяв щодо оформлення адмінпослуг для бізнесу, відсутність інформації про послуги, які надаються комунальними підприємствами для бізнесу.
Серед проблем називають також потребу щорічного отримання дозволів і погоджень для ведення окремих видів підприємницької діяльності.
У сфері містобудування заважають відсутність генерального плану міста, не проведена інвентаризація земель. У сфері комунального майна: відсутність відкритого реєстру об’єктів комунальної власності. Також підприємництву заважають брак робочої сили в області, зокрема представників робочих професій та відсутність відкритості та прозорості міської влади при здійсненні закупівель за бюджетні кошти.
До обговорення проблем, які підприємці бажають вирішувати на місцевому рівні, долучився міський голова Руслан Марцінків. Мер радий, що такі зустріч відбуваються. Стверджує, що хоч є багато проблем, але є багато і досягнень. Місто розвивається, наприклад, підприємство з виготовлення іграшок “Інтелком” просить додаткові площі і додаткові землі для розвитку, що дуже тішить. Відчувається розвиток різних сфер. Мер ділиться, що готелі міста переповнені від дня міста, туризм розвивається. Місто починає ставати “брамою Карпат”. Хотілося б розвитку виробництва в місті, переконує міський голова. Переконує, що сьогодні влада працює, питання виконавчим комітетом розглядаються. Ще п’ять-шість років тому сесія не збиралась по півроку. Зараз два рази в місяць збирається виконавчий комітет. Влада регулярно розглядає питання підприємців, стверджує міський голова. Сесія також збирається регулярно, майже щомісячно.
Руслан Марцінків визнає, що сьогодні є проблеми в містобудівній сфері. Сьогодні потрібно частину повноважень передати органам місцевого самоврядування від управління архбудконтролю. Децентралізація влади ще не у всьому реалізована. Мер каже, що навіть сьогодні було підписано близько 20 договорів оренди землі на 10 років. Позитивна динаміка спостерігається щодо купівлі землі. Нагадаємо, нещодавно у Франківську на аукціоні за 4 млн грн продали дві невеликі земельні ділянки.
Місто допомагає у пошуку персоналу для підприємців. Мер переконує, що найбільше сприяння сьогодні буде для розвитку виробництва. Сьогодні місто готове виділити 4 га землі для виробництва. Шукають ще декілька вільних гектарів, адже великі підприємства шукають ділянки до 10 га для розвитку виробництва. Також міський голова ділиться, що часто до нього як до мера надходять пропозиції, наприклад від польських підприємств, з пропозицією залучати кадри до тої чи іншої фабрики. Але місто не може направити, наприклад, 200 фахових працівників, адже такої кількості в Івано-Франківську немає.
Підприємці скаржаться, що виробничих кадрів дійсно бракує, а ті, хто володіють фаховими знаннями, їдуть закордон, наприклад в Польщу, і працюють за заробітню плату у декілька разів більшу.
Однією проблемою працевлаштування підприємці називають непередбачуваність потреби кадрів на найближчі декілька років.
Проблемою визнають підприємці і те, що інколи влада не чує про проблеми, оскільки не знає про них. Це має стати стимулом для підприємців для підняття проблемних питань.
Підприємці нарікають на відсутність інформації про роботу міської влади. На сайті МВК анонсують не всі події.
Владі сьогодні також потрібно показати переваги, які місто отримає від вирішення якихось проблем, або від співпраці з якимись підприємцями. Влада “приречена” слухати громадськість та підприємництво, жартуючи підсумовують підприємці, тож потрібно зробити все для співпраці.
Нагадаємо, у Франківську вже підсумовували роботу влади за 200 днів роботи, обговорювали, що змінилося в Івано-Франківську для бізнесу за цей час.