Під час засідання оргкомітету щодо проектування створення історико-духовного центру Галич-Крилос присутні обговорили можливості та перспективи науково історичних робіт, розроблення проектно-кошторисної документації на музеїфікацію історико-духовних об’єктів Давнього Галича. Також йшлося про науково-пошукову роботу щодо Галицьких артефактів. Одним з головних питань, на якому була зосереджена увага, стало питання відновлення однієї з найвизначніших пам’яток давньоруської школи – Успенського Собору, а також перепоховання тлінних останків галицького князя Ярослава Осмомисла на місці його першого поховання.
«Для подальшої продуктивної праці потрібна єдина думка духовенства, науковців та громадськості, які, змоделювавши план дій, зможуть швидко та ефективно виконувати поставлені завдання. Своєю чергою, обласна державна адміністрація та обласна рада готові всебічно сприяти у вирішенні питань, які відносяться до нашої компетенції», – зазначив Олег Гончарук.
Також очільник області додав, що під час робочого візиту Президента України Петра Порошенка на Прикарпаття, Олег Гончарук залучився цілковитою підтримкою від Глави держави щодо питання створення та функціонування духовно-культурного центру в Галичі-Крилос.
За словами Михайла Довбенка, такі обговорення щодо розбудови краю потрібно проводити систематично, адже вони дають великий потенціал для реалізації не тільки історико-культурного надбання, а й для духовного, туристичного та інвестиційного збагачення Галича та області загалом.
«У жовтні відбувся конструктивний діалог між представниками духовенства, науковцями та владою. Радий тому, що сьогодні ми змогли продовжити наше спілкування та висловити всі ідеї, які сформували за цей час. Впевнений, що такими темпами ми зробимо багато корисного для Прикарпаття», – зазначив народний депутат України.
За підсумками наради, очільник області запропонував створити робочу групу, яка ефективно працюватиме над тим, щоб якнайшвидше добитися позитивних результатів у функціонуванні духовно-культурного центру Івано-Франківщини.