У храмі музики – дірки в підлозі

  • Івано-Франківська дитяча музична школа №2 ім. В. Барвінського – початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад. Обидва корпуси музичної школи розташовані на вулиці Січових Стрільців. І якщо зовні будівлі виглядають нормально, то всередині храм музики вже кілька років буквально гниє. Сирість, грибок, прогнила підлога і «вбиті» меблі вже більше п’яти років негативно впливають не лише на навчальний процес, а й на здоров’я школярів.

    14408994_1361485017202543_734926855_n

    За словами батьків, від постійного холоду дітям доводиться грати в рукавичках, а від сирості і грибка учні частіше хворіють. Більше того, після уроків музики більшість з них буквально відігріваються вдома.

    Батько учня цієї горе-школи Всеволод Пасічник розповів журналісту “Галицького кореспондента”, що таких жахливих класів у школі декілька. “Клас, в якому зараз навчається мій син, – найгірший. Взимку температура всередині +6 градусів. Днями мені урвався терпець, і я виклав у мережу фото умов, в яких діти змушені сидіти. Ці фото викликали великий резонанс серед місцевих та журналістів. Очевидно, що такий розголос налякав керівництво, тому сьогодні мій син вже був в іншому класі, з дещо кращими умовами. Багато батьків бояться говорити про цю ситуацію, щоб у дітей не було проблем під час навчання”, – сказав він.

    14429619_1361485023869209_1914660697_n

    Таке недбальство обурює не лише батьків, а й дітей. Останні, на жаль, змушені терпіти. “У класах дійсно дуже холодно, ручки мерзнуть, тому змушений грати на піаніно в рукавичках. А це не дуже зручно”, – каже 11-річний Владислав.

    Однак головною проблемою є цвіль – колонії одноклітинних грибків, які розвиваються зі спор. Як тільки спори потрапляють у сприятливе середовище, вони миттєво “прокидаються” і починають розвиватися. Такі умови навчання становлять серйозну небезпеку для здоров’я школярів. Адже цвіль, за словами фахівців, є дуже активним алергеном. Вона може викликати збої в роботі організму – захворювання шкіри, дихальних шляхів та суглобів. При тривалому перебуванні у приміщенні, де є пліснява, виникає нудота, головний біль та виснаження.

    14442775_1361485027202542_531399980_n

    Директор навчального закладу Іван Прокоп зізнався, що є певні проблеми, проте запевнив, що ситуація не настільки катастрофічна, як написав батько. «Нас фінансують не як загальноосвітню школу, а як початкову систему мистецьких навчальних закладів. Тобто фінансування йде за залишковим принципом. Колись тут була синагога, потім склад, а 43 роки тому відкрили школу. Класи маленькі, адже перегородки поставлені при радянській владі, проте чистенькі, теплі, побілені, на підлозі – лінолеум. Всім нашим інструментам – по 40 років. Їх треба оновляти, а коштів на це немає. Раніше труби текли, а нещодавно за сприяння депутатів ми їх замінили на пластикові. Окрім того, минулого місяця комунальники виклали нам двір бруківкою, а до того всюди було болото», – розповів директор.

  • 14442792_1361485030535875_988248599_n

    Іван Прокоп також наголосив, що про проблеми в їхній школі знають і секретар міськради, і директор департаменту культури, вони тут побували, все перевірили і визнали, що потрібно щось робити. “Скоро приїдуть заміряти чотири пластикові вікна, щоб уже всі були однакові. Половину цих вікон ми поставили спільно з батьками і благодійниками. Проте важко щось робити своїми силами, адже навчання у нашій школі коштує лише 40 грн. за місяць», – додав він.

    14389753_1361485040535874_551721680_n

    Заступник директора міського департаменту культури, начальник адміністративно-господарського відділу Михайло Коник пояснив: “Наразі у школі вже зроблено ремонтні роботи на загальну суму 80 тис. гривень. З понеділка будемо робити ремонт у підвальному приміщенні. На жаль, раніше фінансування навчальних закладів було не таким, як би нам хотілося. Ще кілька років тому в музичних школах батьки робили ремонт власним коштом. На початку року саме для музичної школи №2, крім витрачених 80 тисяч, було виділено мільйон”.

    Хоча кошти і були виділені ще на початку року, однак ремонтні роботи розпочались лише зараз. За словами пана Коника, підрядники просто не встигли. “Ми дещо робили, але не встигли до початку навчального року. На жаль, підрядники влітку зайняті не тільки на цьому об’єкті”, – сказав він.

    Дар’я Бавзалук
    Матеріал підготовлено у рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіапроекту «MyMedia»

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!